Коли потрібно проводити дезінфекцію шахтних колодязів

колодязь 1

У сільських населених  пунктах основним джерелом нецентралізованого водопостачання є шахтні колодязі. Це – інженерні споруди, які призначені  для забору підземних ґрунтових вод.

Колодязна вода, що використовується для господарсько-питних потреб, повинна бути епідеміологічно безпечною (не містити бактеріального забруднення), нешкідливою за хімічним та радіаційним складом та приємною за органолептичними (смаковими) властивостями.

Слід пам’ятати, що вода може являтися фактором  передачі кишкових інфекцій (холери, дизентерії, черевного тифу, паратифів), туляремії, лептоспірозу, лямбліозу тощо.

Забруднення ґрунтової води збудниками інфекційних хвороб може відбуватися у ґрунтовому потоці при просочуванні господарсько-фекальної стічної води із централізованих та локальних каналізаційних систем, із вигрібних ям та вбиралень, при розташуванні поблизу колодязів приміщень для свійських тварин та водопою для худоби.

На якості води позначається і плин часу. Поступово всередину колодязя потрапляє дрібне сміття, комахи, листя, бруд, трупи тварин тощо. Дно і стіни споруди замулюються, заростають водоростями.

З метою попередження виникнення можливої шкоди здоров’ю населення при вживанні води із колодязя, проводять його дезінфекцію (знезараження питної води, самої споруди та прилеглого  майданчика).

Правила та порядок проведення дезінфекції шахтних колодязів викладені у нормативному документі – Державні санітарні норми та правила «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» (ДСанПіН 2.2.4-171-10).

Дезінфекція колодязів проводиться  при забрудненні води у разі виникнення надзвичайних ситуацій (повені, затоплення територій в результаті танення снігу, сильних зливах тощо),  при потраплянні у колодязь стічної води, фекалій, трупів тварин та ін., з профілактичною метою – після ремонту та очищення  колодязя.

Якщо у вас виникла підозра на забруднення колодязя, звертайтеся до органу місцевого самоврядування для визначення порядку проведення очисних та дезінфекційних робіт, які проводяться фахівцями відділень дезінфектології  Державної установи «Харківський обласний центр контролю та профілактики хвороб  Міністерства охорони здоров’я України».

Під час дезінфекції користуватись колодязем суворо заборонено.

Детальніше за тел. (057) 315 01 43