COVID-19

мини ковид

В Україні з 01.07.2023 припинили діяти карантинні обмеження по COVID-19, введенні в дію постановою Кабінету Міністрів України від 09.12.2020  №1236.

За весь період пандемії  COVID-19 по області зареєстровано 322 575 лабораторно підтверджених випадків, з них 314 913 хворих одужало. Кожний переносив захворювання по-різному – хтось у досить легкій формі, а хтось і дуже важко, надовго залишившись після одужання з наслідками перенесеного захворювання. Важкий перебіг міг привести до летального випадку. В Харківській області зареєстровано 7404 померлих, з них 7 дітей та 113 медичних працівників.

Коронавірус  SARS-CoV-2 на жаль нікуди не зник, як вважають деякі люди. Просто має місце сезонне зниження його розповсюдження, яке спостерігалось в червні – липні у всі роки епідемії.

За висновками ВООЗ епідемія COVID-19 у світі продовжується, просто зменшилась її інтенсивність. За останній тиждень у світі зареєстровано 168 668 нових випадків.

В Україні за останній тиждень захворюваність знизилась на 9,8%. В Харківській області за період з 1 липня по 07 липня зареєстровано 57 випадків захворювання проти 110 за попередній тиждень. Серед населення продовжує циркулювати штам Омікрон.

До настання осінньої «хвилі» COVID-19 в нас ще є час для того, щоб запобігти значному зростанню захворюваності. Для цього необхідно створити достатній рівень колективного імунітету за рахунок збільшення кількості людей, щеплених бустерною дозою (доза, яка вводиться з метою посилення імунної відповіді/ефективності вакцини, що згасає з плином часу). Першу бустерну дозу можна отримати через п’ять місяців після отримання другої дози вакцини. Друге бустерне щеплення необхідно зробити через чотири місяці після першого  дорослим з групи ризику тяжкого перебігу COVID-19. Інші дорослі  можуть отримати друге бустерне щеплення за бажанням.

Турбота про своє здоров’я  та оточуючих це Ваш вклад у перемогу!