Дезінфекційні заходи на сторожі здоров’я людини

мини фото до статті деззаходи

Термін «Дезінфекція» походить від французького «des» (усуваю) та латинського «infection» (зараження). Це спосіб знезараження об’ктів навколишнього середовища, спрямований на знищення в них патогенних (хвороботворних) мікроорганізмів (бактерій, вірусів, грибів) та їх переносників: комах і кліщів (дезінсекція), гризунів (дератизація). Мета дезінфекції –  переривання шляхів передачі збудників інфекційних захворювань від хворої людини до оточуючих.

Дезінфекцію розподіляють на вогнищеву (поточну та заключну) та   профілактичну.

Вогнищева дезінфекція  проводиться в осередку інфекційного захворювання.

Поточна дезінфекція проводиться в присутності хворого (самим хворим або особами, які за ним доглядають) і спрямована на знищення збудників захворювання по мірі їх виділення хворим. Заходи поточної дезінфекції призначає і роз’яснює сімейний лікар. Поточна дезінфекція проводиться постійно в процесі лікування до повного одужання хворого.

Заключна дезінфекція  проводиться одноразово після ізоляції хворого (госпіталізації, одужання або смерті) з метою повного звільнення вогнища від збудника. Ефективність заключної дезінфекції тим вище, чим швидше і якісніше вона проведена після ізоляції  хворого.

Профілактична дезінфекція проводиться  в місцях ймовірного скупчення збудників інфекційних захворювань (в місцях масового перебування  людей): у  закладах охорони здоров’я, навчальних та культурно-освітніх закладах, місцях загального користування, проведення видовищних заходів, у закладах торгівлі, громадського харчування та ін.

Для проведення дезінфекції використовують наступні методи знезараження об’єктів: механічний, фізичний, хімічний, біологічний.

Найпростішим, але найменш  ефективним є механічний спосіб, який забезпечує  видалення мікроорганізмів з предметів, що підлягають знезараженню. Він передбачає миття, чищення, витрушування, підмітання, вологе прибирання, обробку пилососом та інші звичайні прийоми прибирання приміщень і дотримання правил особистої гігієни.

Фізичний спосіб – це застосування високої температури (кип’ятіння, спалювання), УФ опромінення тощо.

Біологічний спосіб базується на застосуванні природних ворогів та паразитів комах та гризунів.

Хімічний спосіб дезінфекції – застосування хімічних речовин (дезінфекційних засобів).

Профілактична дезінфекція  проводиться  на об’єктах власними силами  або фахівцями відділень дезінфектології та підприємств профілактичної дезінфекції.

Фахівці Державної установи «Харківський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України» професійно проводять профілактичну дезінфекцію, дезінсекцію, дератизацію відповідно до вимог санітарно-епідеміологічного законодавства.

Профілактичні заходи проводяться на  договірній основі.

Детальніше за тел. (057) 315 01 43