Планування вагітності: щеплення

вагітность
На етапі підготовки до вагітності, жінці щонайменше потрібно зробити щеплення від вітряної віспи (якщо не хворіла раніше), вакцинацію та бустер від COVID-19, та планове сезонне щеплення від грипу.
Якщо жінка з якихось причин поки не має щеплень КПК (кір, паротит, краснуха) та проти гепатиту B, не хворіла на вказані інфекції раніше, їх також треба зробити на етапі планування вагітності. Додатково можна вакцинуватися від гепатиту А.
Що особливо важливо врахувати до зачаття👇🏼
Вагітні жінки більше, ніж невагітні, ризикують мати тяжкий перебіг, якщо захворіють, адже їхня імунна система тимчасово дещо ослаблена. А також існують ризики для ураження плоду. І саме з цієї ж причини при вагітності рекомендують уникати щеплення живими ослабленими вакцинами – тільки “неживими” вакцинами, що місять, наприклад, інактивовані віруси чи бактерії, субодиничними, чи мРНК вакцинами. Тому потрібні щеплення живими ослабленими вакцинами слід зробити до зачаття, а саме:
вакцинацію від вітряної віспи, якщо жінка не хворіла на вітрянку раніше.
Для захисту майбутньої матері і її дитини від вітряної віспи потрібні дві дози вакцини з інтервалом щонайменше у 28 днів, а планувати зачаття можна через місяць після другої дози, і пізніше.
вакцинацію від кору, краснухи, паротиту
Важливо! Перед вагітністю слід переконатися в наявності імунітету до збудників краснухи (німецький кір, червінка, рубелла), кору та епідпаротиту (свинки) – наявність у вашій медичній картці записів про щеплення дитинстві (якщо вони збереглися!) ще не означає, що свого часу ви точно отримали захист. В 1980-ті -1990-ті роки поводження з вакцинами не відповідало прийнятим нині Good Manufacturing Practices (GMP). Тому не факт, що у вас є імунітет до цих хвороб. Така пересторога щодо майбутніх вагітних і кору, краснухи та свинки діє не лише в Україні – вона є прийнятою в США, Ізраїлі, Австралії та інших країнах. Адже спалахи кору періодично трапляються й понині навіть в розвинених країнах, а краснуха під час вагітності може спричинити суттєві вади розвитку плода.
Здайте аналіз крові на рівень антитіл до кору, краснухи і паротиту, і якщо вони відсутні – пройдіть щеплення КПК.
Джерело – сторінка  facebook МОЗ України.