Що таке репеленти та як правильно їх використовувати

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

Єдине, що може зіпсувати відпочинок на природі (крім непогоди) це настирливі комахи. У літній період року, починаючи з травня місяця, відмічається різке збільшення кровосисних комах (комарів, мошок, мокреців), укуси яких чинять подразнюючу та алергезуючу дію на шкіру людини. Кровосисні комахи є переносниками ряду інфекційних хвороб – малярії, туляремії, енцефаліту, лейшманіозу, дирофіляріозу, москітних лихоманок та ін.

Аптечна та торговельна мережа пропонує значний перелік засобів захисту від нападу комах (репелентів) на будь – який смак. То що ж це за засоби і як їх правильно використовувати? Спробуємо розібратися.

Репелент (походить від repellens – відганяючий, відштовхуючий) це натуральний або штучно створений засіб, який використовується для захисту людей від нападу членистоногих. В якості репелентів найчастіше використовуються синтетичні сполуки, що належать до різних хімічних груп, які виявляють різну відлякувальну дію.

Репеленти не вбивають членистоногих, а відлякують, що відрізняє їх від інсектицидів. Тривалість захисної дії репелентів (від 2-5 годин до 2-3 тижнів) визначається дозою речовини, видом кровосисних членистоногих, метеорологічними факторами, умовами праці людей.

Виробляються репеленти у вигляді лосьйонів, кремів, мазей, емульсій, аерозолів, олівців, спреїв, спіралей тощо. Репеленти у вигляді кремів, мазей, лосьйонів наносять на шкіру. Спреї, аерозолі – розбризкують на поверхню одягу, волосся.

Для відлякування комах на вулиці можна використовувати спіралі. Такі вироби підпалюють, щоб вони утворювали запах, який відлякує комах. Є ще одна група репелентів – ультразвукові, вони видають спеціальний звук, що змушує кровосисних негайно відлітати.

Оскільки репеленти містять хімічні сполуки, то застосовувати їх необхідно з обережністю, особливо дітям. З цією метою необхідно:

  1. Наносити репеленти на шкіру тонким шаром. Використання більшої кількості репеленту не робить його більш ефективним.
  2. Мити руки після використання репеленту.
  3. Розпилювати репеленти на відкритому повітрі щоб запобігти вдиханню аерозолю.
  4. Змивати (після прогулянки) зі шкіри засіб водою з милом та прати одяг.
  5. При розпилюванні репеленту запобігати потраплянню його на слизову оболонку очей та ротової порожнини. При випадковому потраплянні – слід негайно промити їх водою.
  6. Не повторювати нанесення засобів без необхідності.
  7. Не застосувати репеленти при захворюваннях шкіри (дерматитах, екземах, псоріазі), травматичних пошкодженнях шкірних покривів (тріщинах, саднах), вагітним, матерям, що годують груддю та дітям молодше 2 місяців.