Щодо якості води водних об’єктів, що використовуються для купання

Пляж

Під моніторинговим наглядом ДУ «Харківський ОЦКПХ МОЗ» знаходиться 13 місць масового відпочинку населення на водних об’єктах на території м. Харків та області (перелік розміщено тут):

https://www.google.com/maps/d/edit?mid=1pNY_uvu9dpvJwFM9vkmt5yH6WYgMS-Pt&ll=49.73626796257873%2C36.397696700000004&z=8

За результатами останніх моніторингових лабораторних досліджень встановлено, що в межах зони купання на річці Берестова в смт Зачепилівка проби води за вмістом лактозопозитивних кишкових паличок не відповідали гігієнічному нормативу (не більше 5 000 на літр).

При повторних лабораторних дослідженнях встановлено, що вода в межах акваторії пляжів «Удянський», Олексіївського лугопарку, Журавлівського гідропарку, Безлюдівського та Петренківського водоймищ, Основ’янського озера у м. Харків та на річці Берестова в м. Красноград не відповідає гігієнічним нормативам за вмістом лактозопозитивних кишкових паличок.

Наголошуємо на потенційній епідемічній небезпеці води в цих місцях масового відпочинку та не рекомендуємо купання в таких водоймах.

Перелік пляжів, які є небезпечними для купання, відображені на карті, що оновлюється при отриманні нових результатів лабораторних досліджень.

Нагадуємо, що відвідування рекреаційних зон біля водоймищ на території міста та області є небажаним через безпекову ситуацію.