Про звернення населення за антирабічною допомогою за перше півріччя 2023 року у Харківській області

Антирабічна допомога

У першому півріччі 2023 року з приводу ушкоджень, нанесених тваринами, у лікувальні заклади звернулось 1160 осіб, з яких 552 (47,5 %) – мешканці м. Харків. Серед постраждалих, які звернулись за антирабічною допомогою, отримали ушкодження від тварин, що мають власників, 773 особи (66,6%), від бездомних тварин постраждало 372 особи (32,1%).

Викликає занепокоєння дуже високий відсоток (70,5%) нещеплених  тварин, які нанесли ушкодження людям, серед тих, що мають власників.  Слід зауважити, що щеплення проти сказу домашнього улюбленця – необхідна складова турботи про нього та оточуючих.

Найбільший відсоток ушкоджень отримано від собак (75,8%) та кішок (22,7%), від інших тварин (диких, щурів та ін.) постраждало 1,5%.

У поточному році в Харківській області зареєстровано 7 випадків сказу тварин: у 2 котів, 4 собак, 1 лисиці. Найбільша кількість захворілих тварин (5) – зареєстрована у Лозівському районі.

Нагадуємо, що сказ – гостре інфекційне захворювання тварин і людей, спричинене нейротропним вірусом сказу. Характеризується стрімким ураженням нервової системи. На жаль, захворювання вилікувати неможливо, але можливо попередити! На сьогодні єдиним та надійним засобом попередження розвитку захворювання є своєчасне отримання щеплень проти сказу. Питання призначення антирабічного лікування вирішується тільки кваліфікованим лікарем. Курс щеплень треба розпочати якомога раніше та виконувати умови – не переривати самостійно, додержуватись схеми щеплень. За наявними показаннями за 6 місяців поточного року антирабічне лікування призначено 296 постраждалим. Від щеплень відмовились 12 осіб.

Наголошуємо на дотриманні певних правил поведінки при спілкуванні як з невідомими, так і чужими та власними тваринами. На сьогодні досить гостро стоїть проблема тварин, які втратили власників та потребують до себе уваги з боку небайдужих людей. Але слід завжди пам’ятати про власну безпеку – триматись        якнайдалі від тварин, які проявляють агресивну поведінку, годувати, знаходячись на відстані, не втручатись у бійки між тваринами. У разі отримання навіть незначного ушкодження – звертатись за кваліфікованою медичною допомогою.