Відпочинок на Основ’янському водоймищі у м. Харків заборонено

depositphotos_63770321-stock-photo-warning-attention-caution-sign

Влітку у багатьох водоймах Харківської області наявні сприятливі умови  для розмноження збудників інфекційних захворювань, в тому числі особливо небезпечних інфекцій – таких, як холера. Це захворювання реалізується найчастіше водним шляхом передачі.

З метою недопущення епідемічних ускладнень з холери фахівцями ДУ «Харківський ОЦКПХ МОЗ» щорічно з 1 червня  по 30 вересня проводиться моніторинг розповсюдження холерного вібріону у воді відкритих водойм.

У поточному році вже досліджено  176 проб води на наявність збудника холери, в яких патогенний холерний вібріон не виявлявся. У серпні при дослідженні води з Основ’янського водоймища (м. Харків) виділено культуру патогенного холерного вібріону.

До визначення вірулентності культури (можливості викликати масові захворювання), яке на теперішній час проводиться референс-лабораторією особливо небезпечних інфекцій державної установи «Центр громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України» (м. Київ), введені обмеження на водокористування Основ’янським водоймищем.

У зв’язку з цим інформуємо, що відпочивати, купатися, ловити рибу, забирати воду з Основ’янського водоймища для будь-яких потреб категорично забороняється. Це може бути небезпечним для здоров’я!

Дотримуйтесь рекомендацій фахівців та бережіть себе!