Золотий стандарт шкірних антисептиків

золотий стандарт

Наше життя наповнене різноманітними явищами, подіями, процесами. Ми обмінюємося рукостисканнями, торкаємося великої кількості предметів вдома, на роботі, в магазині, громадському транспорті тощо.

Для чого потрібен антисептик?

Всі ми з дитинства знаємо, як важливо ретельно очищати шкіру після відвідування громадських місць, перед вживанням їжі, після контакту з тваринами тощо. Багато збудників інфекційних та паразитарних захворювань чекають людину практично на кожному кроці та потрапляють в організм через не надто чисті руки. Руки здебільшого і контактують з навколишнім світом, збираючи найбільше забруднень.

Сьогодні впоратися з хворобами легше, коли багатьох із них можна уникнути просто помивши руки з милом. Проте після миття рук мікрофлора на їх поверхні нікуди не зникає. Серед мікроорганізмів є й патогенні  збудники хвороб. Щоб їх знищити, потрібно провести антисептичну обробку.

Для захисту організму від інфікування контактно-побутовим способом рекомендуються багато антисептичних засобів, однак найбільшого поширення набули антисептики на спиртовій основі. Пандемія коронавірусу показала високу ефективність використання антисептиків як один із заходів профілактики інфекції.

Усі живі істоти побудовані з білкових молекул. Білки є не тільки будівельним матеріалом живих організмів, від них також залежить функціонування багатьох біологічних процесів.  Знищення цих білкових структур знешкоджує та нейтралізує бактерії, віруси, шкідливі грибки. Спирт — активна речовина антисептика, вміст якого в препаратах коливається від 60 до    80 %.  Завдяки своєму широкому спектру та універсальності, спирт,   проникаючи крізь клітинну стінку у внутрішнє середовище, викликає денатурацію білків і  знищує весь мікроорганізм.

Які ж переваги антисептиків?

  • для обробки не потрібна вода та мило;
  • можна швидко повністю очистити шкіру (достатньо лише 30 секунд);
  • добре «вбивають» патогенну мікрофлору;
  • діють тільки на поверхню шкіри, їх речовини не потрапляють в організм;
  • легко наносяться на шкіру, дуже швидко висихають;
  • якщо в складі є пом’якшувальні і зволожуючі засоби, вони не будуть сушити шкіру так сильно, як антибактеріальне мило.

Антисептики для рук стали використовуватися скрізь, коли необхідно очистити шкіру, коли немає доступу до звичайного мила і води. Невидима небезпека змушує бути набагато обережніше. Сучасні спиртові засоби несуть максимальний захист, які вважаються найбільш ефективними.

Здоров’я кожної людини в її руках!