Про участь у семінарі з епіднагляду за туберкульозом

Заглавний

З метою підвищення професійного рівня з епіднагляду за туберкульозом за підтримки  USAID в рамках Проєкту «Підтримка зусиль у протидії туберкульозу в Україні» міжнародною організацією РАТН у м. Дніпро проведено семінар для фахівців департаментів охорони здоров’я обласного рівня з сімейної медицини, протитуберкульозних закладів та регіональних центрів контролю та профілактики хвороб. Харківську область на цьому заході представляли начальник управління медичної діяльності, реформ та стратегічного розвитку ДОЗ Харківської ОВА Волченко Ігор, заступник медичного директора КНП ХОР «Обласний протитуберкульозний диспансер №1» з амбулаторно-поліклінічної роботи Синенко Тетяна, завідувач відділення особливо небезпечних інфекцій ДУ «Харківський ОЦКПХ МОЗ» Сухорукова Ганна.

В ході семінару учасники ознайомились з основними принципами організації епіднагляду за туберкульозом для закладів охорони здоров`я, нормативно-правовими документами, що регламентують епіднагляд за туберкульозом в Україні  міжнародними стандартами й критеріями в епіднагляді та перспективи їх застосування в Україні,  епіднагляду за контактними особами з хворими на туберкульоз. Обговорили розподіл ролей між закладами охорони здоров’я і  регіональними ЦКПХ в організації епіднагляду за туберкульозом, виявлення та спостереження за контактними особами в осередках туберкульозу.

Представники регіонів обмінялися досвідом у організації роботи з епіднагляду  за туберкульозом.

Під час рішення ситуаційних задач учасники семінару покращили навички застосування на практиці складових міжсекторальної взаємодії (охорона здоров’я та громадське здоров’я) та підтримки пацієнт орієнтованої моделі надання допомоги при туберкульозі.