Специфічна профілактика кору

кірjpeg

Кір — гостре інфекційне захворювання, збудником якого є вірус кору, що передається повітряно-крапельним шляхом. Кір характеризується лихоманкою, синдромом інтоксикації, прояв якого наростає з часом, вираженим катаральним синдромом, ураженням слизових оболонок ротової порожнини, очей, наявністю висипу, який переходить у пігментацію. Джерелом інфекції є хвора на кір людина, яка може заразити оточуючих в останні 24-48 годин інкубаційного періоду, протягом усього катарального періоду та у період висипу впродовж 3-4 днів. На п’ятий день з моменту появи висипу хворий на кір не є заразним.

 Вірус потрапляє у навколишнє середовище з часточками мокроти або слини хворого під час розмови, кашлю, чхання тощо. Можливий внутрішньоутробний шлях зараження дитини, якщо матір захворює на кір у кінці вагітності. При контакті з вірусом людина захворює на кір у 95% випадків.

Враховуючи тривожну ситуацію із захворюваністю на кір в Україні, що спостерігається протягом останніх років, кожен випадок захворювання вимагає підвищеної уваги.

Вакцинація проти кору є найефективнішим, безпечним та  найрентабельнішим засобом профілактики захворювання. Планову активну імунізацію проти кору визначено наказом Міністерства охорони здоров’я України «Про порядок проведення профілактичних щеплень в Україні та контроль якості й обігу медичних імунобіологічних препаратів» від 16.09.2011 № 595.

Для надійного захисту від кору потрібні дві вакцинації, які забезпечують майже 100% захист від захворювання. За національним Календарем профілактичних щеплень у віці 12 місяців проводять перше щеплення від кору, а в 6 років – планову ревакцинацію.

Дітей, які своєчасно не отримали щеплення проти кору, можна вакцинувати у будь-якому віці до вісімнадцяти років. У такому разі дитина має отримати дві дози вакцини з дотриманням мінімального інтервалу 1 місяць між щепленнями.

Вакцинацію проти кору в Україні проводять комбінованою вакциною КПК, яка надає захист не тільки від кору, а й від краснухи та епідемічного паротиту. Таким чином, під час вакцинації ви можете захистити свою дитину одразу від трьох небезпечних інфекційних хвороб.

 

Не зволікайте. Вакцинуйте дітей уже сьогодні!