Заходи боротьби з побутовими комахами

ком 4

Споконвіку склалося так, що де б не жила людина, її оселя буде притягувати комах. Дах над головою стає не тільки місцем захисту від несприятливих умов навколишнього середовища, але й місцем постійної наявності їжі.

Знаходження будь-яких комах у квартирі є небажаним. Комахи псують харчові  продукти, одяг, майно. За ступенем небезпеки і шкідливості для людини, побутових комах класифікують:

  1. Кровосисні комахи – кусають людей і тварин, харчуються їх кров’ю. До них відносять: клопів, бліх, вошей, комарів. В місці укусу зазвичай формується набряк, виникає свербіж. Можуть виникати виражені алергічні реакції різних типів, а при розчухуванні місця укусу  – можливе занесення бактеріальної інфекції. Окрім неприємних відчуттів після нападу, кровосисні комахи являються переносниками небезпечних для здоров’я і життя людини інфекційних захворювань. Блохи здатні передавати збудників чуми, висипного тифу, енцефалітів, туляремії та ін. Платяні воші (мешкають в одязі та постільній білизні) можуть поширювати волинську лихоманку, зворотний і висипний тиф. Комарі – лімфатичний філяріатоз, малярію, вірусні лихоманки, дирофіляріоз тощо.
  2. Комахи – шкідники: не чіпають безпосередньо людей, але завдають шкоду продуктам харчування, одягу, різним предметам побуту, кімнатним рослинам. Це – таргани, мухи, мурахи, платяна та меблева міль, мошки, мокриці, жуки -шкіроїди та ін. На лапках та тільці переносять збудників кишкових інфекцій, грибкових захворювань, яєць гельмінтів, цист простійших.
  3. Нешкідливі комахи – не представляють небезпеки для людей і не заподіюють шкоди. Це – дрібні павуки, багатоніжки, мухоловки, чешуйниці та ін.

Заходи по боротьбі із комахами включають комплекс санітарно-профілактичних (благоустрій водойм та підвалів, осушення заболочених територій, ревізію систем водопостачання та каналізації, своєчасний ремонт та підтримання чистоти приміщень, боротьбу з пліснявою, засітчування вікон та дверей, використання репелентів та фумігаторів для відлякування комах та ін.) та винищувальних заходів.

Для знищення комах використовують хімічні засоби (інсектициди).

Варто пам’ятати: інсектициди, придбані в місцях несанкціонованої торгівлі, сумнівного походження та якості, не тільки не гарантують позитивний результат, а й несуть потенційну загрозу здоров’ю та життю людини.

Фахівці Державної установи «Харківський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України» професійно проводять профілактичну дезінсекцію відповідно до вимог санітарно-епідеміологічного законодавства.

Профілактичні заходи проводяться на  договірній основі.

Детальніше звертайтеся за тел. відділення дезінфектології: (057) 315 01 43