Тренінг з питань холодового ланцюга та управління вакцинами

photo1691410015

3-4 серпня 2023 року в м. Київ проходив дводенний національний тренінг для тренерів “Управління вакцинами та холодовим ланцюгом”. Тренінг організовано в рамках реалізації угоди між МОЗ України з Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) на закупівлю, доставку та встановлення холодильного обладнання з метою забезпечення холодового ланцюга при управлінні вакцинами. Від нашої установи приймала участь лікар епідеміолог відділення імунопрофілактики Лариса Гейтенко.

Під час тренінгу розглянута нормативна база з питань імунопрофілактики, забезпечення дотримання умов холодового ланцюга на всіх етапах транспортування, зберігання та використання вакцин.

Учасники тренінгу обговорювали:

  • основні проблеми щодо дотримання холодового ланцюга, розміщення холодильного обладнання та експлуатації;
  • види термоконтейнерів, правильність їх вибору та застосування для роботи з імунобіологічними препаратами;
  • правила зберігання та підготовки холодоелементів для подальшого їх використання;
  • організацію та проведення сесій вакцинації в закладах охорони здоров’я та виїзних сесій з урахуванням чутливості вакцин до зовнішніх чинників, а особливо – температурного режиму;
  • види та правила експлуатації термологерів.

Питання дотримання умов «холодового ланцюга» є вкрай актуальним, оскільки  ступінь руйнування вакцини визначається сумарною кількістю випадків порушення температурного режиму і тривалістю кожного випадку. Тому, щоб вакцини та інші імунобіологічні препарати не втрачали заявленої виробником якості, залишались безпечними та надійними необхідно їх зберігати в обмеженому діапазоні температур від моменту виготовлення до повного використання.

Щиро дякуємо тренерам та організаторам заходу, адже набуті навички й знання стануть у нагоді в подальшій роботі.