Функцію з доставки, зберігання і розподілу вакцин та дотримання умов холодового ланцюга на всіх етапах цього року у червні рішенням уряду передано обласним центрам контролю та профілактики хвороб.

11111111
Функцію з доставки, зберігання і розподілу вакцин та дотримання умов холодового ланцюга на всіх етапах цього року у червні рішенням уряду передано обласним центрам контролю та профілактики хвороб. Які зміни відбулись у цьому контексті на Харківщині, розповів завідувач відділу імунопрофілактики Харківського обласного центру контролю та профілактики хвороб Максим ФОКІН.
💬 «Раніше всі медзаклади, які надають послуги з вакцинації, для отримання вакцин мали приїжджати на склад департаменту охорони здоров’я у Харків. Тепер програмою імунізації на регіональному рівні управляють центри контролю та профілактики хвороб, і ми готові доставляти вакцини у заклади – маємо для цього спеціальний транспорт. Плануємо маршрути, орієнтуючись на найвіддаленіші від обласного центру точки. Лікарні, яким певна вакцина необхідна терміново, завжди можуть звернутись у наш центр.
Нове холодильне обладнання, яке ми отримали завдяки співпраці МОЗ та Світового банку, також встановлено у наших відокремлених структурних підрозділах. За потреби вони будуть проміжними хабами в логістичному маршруті вакцин.
Нещодавно Харківщина отримала великий перелік необхідних вакцин, із яких найбільш очікуваними були проти кору, поліомієліту, дифтерії, правця та проти сказу. Очікуємо на вакцини проти туберкульозу та Hib-інфекції.
До розширення функцій центрів контролю та профілактики хвороб наші фахівці тривалий час не займались напрямом імунізації. Тож для нас були дуже важливі очні тренінги щодо забезпечення холодового ланцюга й менеджменту вакцин на всіх етапах. Крім того, й обладнання, і стандарти весь час вдосконалюються, змінюються, і нові знання та навички дають можливість розвиватись і відповідати часу.
Як показала практика, питань у медиків на місцях, у пунктах щеплень, чимало. Тренінг для тренерів, який я пройшов у Києві в червні, був цінний не лише новими даними щодо дотримання холодового ланцюга, а й можливістю навчитись бути тренером для інших». 💬
✅ Як повідомлялось, МОЗ за підтримки міжнародних партнерів забезпечив обласні центри контролю та профілактики хвороб необхідним обладнанням для зберігання та перевезення вакцин. Зокрема, у межах спільних зі Світовим банком проєктів закуплено 5 168 одиниць спеціалізованого обладнання: холодильники з льодовим захистом, морозильні камери з акумулятором холоду та мережеві комбіновані холодильники, які отримали центри контролю та профілактики хвороб (ЦКПХ) і медичні заклади у кожній області. Крім того, у межах проєкту було проведено тренінг «Холодовий ланцюг та управління вакцинами» для майже 60 фахівців ЦКПХ, які стали тренерами для своїх колег в областях, і проведено регіональні тренінги для 1500 фахівців державних та комунальних закладів охорони здоров’я. Таким чином, задіяні у процесі вакцинації спеціалісти покращили свої знання і вміння, як ефективно управляти вакцинами і забезпечувати необхідний температурний режим під час їх перевезення, зберігання та використання.
🗺 Зараз триває процес впровадження цифрового онлайн-інструменту для мапування усіх точок вакцинації та холодового обладнання, щоб забезпечувати його ефективне використання.