Повідомити та попередити!!!

image м

В Харківській області триває евакуація мешканців населених пунктів частини Куп’янського району та Вовчанської ОТГ Чугуївського району, які  щоденно  потерпають від обстрілів та бомбардувань з боку російського агресора.

До роботи з евакуйованими долучилися і працівники нашої установи. В місці прибуття до Харкова евакуаційного транспорту фахівці  відділення особливо небезпечних інфекцій, відділу епідеміологічного нагляду (спостереження) та профілактики неінфекційних захворювань ДУ «Харківський ОЦКПХ МОЗ» проводять опитування та анкетування прибулих щодо потреби в отриманні профілактичних щеплень за календарем (особливо дітям) та проти СОVID-19, ризику інфікування збудниками деяких інфекцій (з метою подальшого спрямування до профільних лікарів). Скринінгове  анкетування щодо виявлення ознак туберкульозу та обстеження на SARS-CoV-2 при поселенні внутрішньо переміщених осіб у гуртожитки дозволяють уникнути розповсюдження інфекції в місцях їх тимчасового перебування.

При спілкуванні з’ясовується доступність до якісної питної води в зоні наближеної до бойових дій. При виявленні можливого факту вживання питної води сумнівної якості, надаються рекомендації щодо усунення можливих наслідків.

З евакуйованими проводяться бесіди щодо профілактики інфекційних та неінфекційних захворювань, за бажанням видаються захисні маски та засоби для дезінфекції рук. Для дітей організовано майстер класи по гігієнічній обробці рук.

За результатами опрацювання анкет фахівцями відділення імунопрофілактики буде організовано виїзд бригади вакцинаторів в місця постійного перебування  ВПО для проведення щеплень.