Про випадок сказу в Барвінківській ОТГ

rabies мін

У с. Африканівка Барвінківської територіальної громади Ізюмського району 15.08.2023 зареєстровано випадок сказу у кішки.

Тварина мешкала на приватному подвір’ї. Проти сказу щеплена не була.  Епідеміологічне розслідування проведено фахівцями Ізюмської філії ДУ «Харківський ОЦКПХ МОЗ». Від скаженої тварини постраждало 3 людини, які на сьогодні вже розпочали проведення  антирабічних щеплень.

За останній місяць це вже 4-ий випадок сказу  в  Ізюмському районі. Діагноз в усіх випадках підтверджено Харківським філіалом «Державного науково-дослідного інституту з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи». Попередні випадки були зареєстровані наприкінці липня  у с. Рідне Барвінківської територіальної громади та  на початку серпня  в Балаклійській міській громаді (с. Калинівка та с. Завгороднє). Отримують антирабічне лікування 6 постраждалих.

Нагадаємо, що з метою захисту від цієї особливо небезпечної хвороби треба щороку щеплювати свійських тварин, уникати спілкування з незнайомими та дикими тваринами. У разі отримання пошкодження як від диких, безпритульних, так й тварин, що мають власників, необхідно негайно звернутися до лікаря для вирішення питання щодо призначення антирабічного лікування.