Як вберегтись від спеки?

Обережно - спека м

В наш регіон знову повернулась спека, тому важливо дотримуватися певних правил поведінки, щоб комфортно себе почувати та зберегти своє здоров’я, пропонуємо декілька порад.

Пийте воду – важливо пити більше води, ніж зазвичай, щоб уникнути зневоднення. Утримуйтеся від вживання алкоголю та напоїв із великою кількістю кофеїну.

Носіть зручний одяг – одягайтеся у легкі, світлі тканини, які дозволяють шкірі дихати. Віддавайте перевагу світлим кольорам, які відбивають сонячні промені. Носіть капелюх або панамку, щоб захистити обличчя та голову від сонця.

Обмежте перебування на вулиці з 10:00 до 16:00.

Використовуйте сонцезахисний крем з високим фактором захисту (SPF), щоб захистити шкіру від ультрафіолетових променів.

Обмежте інтенсивні фізичні навантаження в спекотну пору дня. Віддавайте перевагу тренуванням раніше або пізніше, коли температура більш комфортна.

Варто відмовитися від споживання важкої та гарячої їжі, яка може підвищити температуру тіла.

Звертайте особливу увагу на дітей та літніх людей, які можуть бути більш вразливими до спеки. Переконайтеся, що вони отримують достатньо води та перебувають в комфортних умовах.

Звертайте увагу на симптоми перегріву, такі як слабкість, запаморочення, позіхання, пітливість, швидкий пульс та інші. Якщо ви відчуваєте ці симптоми, відразу шукайте прохолодне місце і пийте воду.

Загалом, головне правило – слухайте своє тіло та забезпечуйте йому відповідний догляд під час спеки.