Про проведення вебінарів для медичного персоналу, залученого в catch-up кампанії з вакцинації проти кору, епідемічного паротиту та краснухи

0-02-05-2c4ff7b3015717f225c66d46da6e8b0300e18fc632029dde887937ed8b7c454a_530ef61196e3469f м

В рамках підготовки до проведення «наздоганяючої» (catch-up) кампанії з вакцинації проти кору, епідемічного паротиту та краснухи (далі – КПК) серед дитячого населення віком 2-17 років, Всесвітньою організацією охорони здоров’я в Україні (ВООЗ), ЮНІСЕФ та Центром громадського здоров’я МОЗ України в усіх регіонах країни ініційовано проведення онлайн-вебінарів для медичного персоналу (лікарів та середніх медичних працівників), які беруть участь у надолужуючій (catch-up) кампанії з вакцинації проти кору, епідемічного паротиту та краснухи.

В Харківській області з 10 по 17 серпня 2023 року проведено 5  онлайн-вебінарів, в яких прийняли участь близько 500 лікарів та середніх медичних працівників первинної ланки охорони здоров’я Харківської області.

На вебінарах розглянуто питання:

  • Вакцинація проти кору, епідемічного паротиту та краснухи серед дітей віком 2-17 років – мета, завдання, платформи надання послуг та основні етапи впровадження, а також загальні питання безпеки вакцини та розслідування НППІ, принципи оцінки причинно-наслідкового зв’язку.
  • Склад вакцини КПК, основні правила поводження з вакциною та введення вакцин. Баланс ризиків і користі (ймовірність виникнення ускладнень у захворілих на кір та на введення вакцини КПК).
  • Діагностика анафілаксії та перша допомога – нагадування.
  • Протипоказання до щеплення вакциною КПК. Особливості вакцинації осіб, контактних із хворим на кір.
  • Повідомлення, розслідування та звітність щодо несприятливих подій після імунізації.

Основне посилання тренінгів  – вакцинація має бути доступна, якісна та безпечна. Медичний працівник та пацієнт мають буди однією  командою в збереженні найціннішого – свого здоров’я та здоров’я своїх дітей!

Бажаємо, щоб набуті знання стали у нагоді медичним працівникам первинної ланки охорони здоров’я в подальшій роботі.