Про випадки сказу

кот и лис бегут

У Харківській області триває епізоотія сказу та розширюється її географія.

У с. Шляхове Кегичівської територіальної громади Красноградського району 17.08.2023 зареєстровано випадок сказу у лисиці.

Тварина забігла на приватне подвір’я та, при спробі її вигнати, вкусила власницю домоволодіння. Епідеміологічне розслідування проведено фахівцями Красноградської філії ДУ «Харківський ОЦКПХ МОЗ» – інших осіб, які зазнали ушкодження від хворої лисиці не виявлено. Постраждалій вже розпочали проведення  антирабічних щеплень. У Кегичівській ОТГ випадки сказу тварин не реєструвались декілька років.

Також сьогодні (22.08.2023) підтверджено третій у Барвінківській ОТГ Ізюмського району випадок сказу. У с. Грушуваха безпритульна кішка заскочила на приватне подвір’я, вела себе агресивно та нанесла ушкодження жінці. Пошук інших постраждалих від скаженої тварини триває.

Сказ у тварин підтверджено лабораторно Харківським філіалом «Державного науково-дослідного інституту з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи».  У поточному році вже зареєстровано 12 випадків сказу.

Уникайте спілкування з незнайомими та дикими тваринами. У разі отримання пошкодження від будь-якої тварини (дикої чи свійської, безпритульної чи власної) необхідно негайно звернутися до лікувального закладу.