Стан імунізації населення області за 7 місяців 2023 року

Щеплення 7 місяців

Фахівцями обласного центру контролю та профілактики хвороб проводиться постійний моніторинг стану імунізації населення області.

За 7 місяців поточного року отримати щеплення за Національним календарем профілактичних щеплень мали близько 60 % запланованих контингентів. За підсумками 7 місяців 2023 року рівень охоплення щепленнями в області залишається недостатнім по більшості показників. Найпроблемнішими є питання імунізації дорослих проти дифтерії та правця – щеплено лише 22%, та дітей віком 6 років – щеплено лише 34% тих, що підлягають щепленням.

Водночас вакцинація є однією з головних складових громадського здоров’я. Нещеплені діти та дорослі ризикують інфікуватися, тяжко хворіти, а деколи й померти від наслідків захворювань.

Зростання частки нещеплених груп населення та зниження рівня колективного імунітету проти вакцинокерованих інфекцій підвищує ризик виникнення спалахів цих інфекцій та епідемічного поширення за умови їх завезення на територію області. Особливо це важливо для дитячих організованих колективів, відвідування яких має бути безпечним для кожної дитини. Тому, після відновлення офлайн-навчання до закладів освіти будуть допущені лише діти, що мають щеплення від усіх вакцинокераваних інфекцій, якщо вони не мають постійних протипоказань до них.

Що робити, якщо ви пропустили якусь із доз щеплення?

Якщо якась із доз щеплення була пропущена, не треба розпочинати серію щеплень спочатку. Проте вкрай важливо надолужити пропущені дози якомога швидше незалежно від того, скільки минуло часу. Сімейний лікар вам підбере оптимальну схему щеплень відповідно до Календаря профілактичних щеплень (див. наказ МОЗ України №595 від 16.09.2011) та інструкції виробника про застосування вакцини/анатоксину.

На даний час Харківська область забезпечена у повному обсязі імунобіологічними препаратами проти всіх інфекцій, визначених у Календарі профілактичних щеплень.

Не відмовляйтеся від рутинних щеплень!

Захистіть себе та свою дитину від хвороб, яким можна запобігти вакцинацією!