Про реєстрацію випадку дирофіляріозу

картинка дирофіляріоз 2

У м. Первомайський Лозівського району зареєстровано випадок дирофіляріозу у жінки 1957 року народження. Хвора звернулася за медичною допомогою до закладу охорони здоров’я зі скаргами на почервоніння та нагноєння лівого ока, відчуття болю у лівій ділянці голови та в оці.

Після дообстеження, хворій проведено оперативне втручання та видалено нематоду, яка визначена в бактеріологічній лабораторії нашої установи, як дирофілярія розміром 10,0 см.

В осередку, за місцем проживання хворої, проведено епідеміологічне та ентомологічне обстеження та запроваджено комплекс протиепідемічних заходів.

За 7 місяців поточного року це вже 3-й випадок дирофіляріозу, який виявляється серед населення області. За останні 10 років у Харківській області зареєстровано близько 100 хворих на дирофіляріоз в усіх районах, крім Красноградського. Хворіли люди різних вікових груп та професій протягом усього періоду року, проте найчастіше зверталися за медичною допомогою у період з січня по квітень місяць та з серпня по вересень, що залежало від періоду укусів комарів (з моменту укусу комарів до появи клінічних ознак проходить від 7 до 12 і більше місяців). Хворі на дирофіляріоз скаржились на появу пухлини в різних ділянках тіла, очах та повіках; відчуття свербіжу, повзання під шкірою; появи набряків, почервоніння, болю у місцях припухлості, підвищення температури тіла, головний біль, нездужання та ін..

Нагадуємо! Дирофіляріоз передається через укуси кровосисних комах, здебільшого комарів.

Щоб попередити зараження дирофіляріозом необхідно:

– використовувати репеленти для індивідуального захисту від нападу комарів;

– знищувати комарів у місцях їх виплоду, помешканнях, тваринницьких приміщеннях;

– проводити засітчування вікон та дверей для попередження проникнення комарів у приміщення;

– обмежувати прогулянки тварин у вечірній час;

– попереджувати виплід комарів шляхом осушення підвалів, не допускати зберігання води в діжках та інших відкритих ємностях більше 7-10 днів.