Щодо проведених заходів з нагоди Дня фізичної культури та спорту

IMG-ad7cee280ec43a354ea9360e45ffa825-V (1) — копия

Фахівцями Харківського центру контролю та профілактики хвороб та Харківської міської філії спільно з медичними працівниками КНП «Міська поліклініка №17», КНП «Міська поліклініка №26» Харківської міської ради та спеціалістами Харківського обласного ЦФЗН  «Спорт для всіх» проведено захід з нагоди Дня фізичної культури та спорту для внутрішньо переміщених осіб гуртожитків № 2 та     № 11 Харківського національного   університету   ім. В.Н. Каразіна по вул. О. Яроша, 10   у  м. Харків.

Проведені комунікаційні заходи з метою профілактики неінфекційних захворювань, особливо інсульту, промоції здорового способу життя, і безпосередньо фізичної активності,  як важливої складової здоров’я, а  також популяризації щеплень, зокрема  вакцинації від небезпечних хвороб. Проведені бесіди  з наданням  друкованих матеріалів з профілактики інфекційних та неінфекційних хвороб  (інсульт, цукровий діабет тощо). Приділена увага  пропаганді здорового способу життя, а саме питанням шкоди тютюнопаління, куріння електронних сигарет, алкоголізму, неправильного харчування та недостатньої фізичної активності. Мешканці гуртожитків активно долучались до тестувань щодо  нікотинової залежності (залучено 48 людей, які палять), а також  оцінки ризиків  виникнення інсульту  30 осіб.

Під час заходу внутрішньо переміщені особи були оглянуті лікарем-терапевтом з вимірюванням артеріального тиску (32 чол.), рівня глюкози  в крові (40 чол.) з наданням консультативної допомоги.

Фахівцями Центру проводився відбір матеріалу для проведення ПЛР-досліджень на COVID-19, обстежено 23 особи.

Спеціалістами Харківського обласного ЦФЗН  «Спорт для всіх» були організовані для дітей які проживають в гуртожитках фізкультурно-оздоровчі заходи (руханки, ігри, змагання, гімнастика).