Дитяче ожиріння – одна з головних проблем охорони здоров’я

картинка ожиріння — копия

Дитяче ожиріння вважається одним із найсерйозніших викликів для громадського здоров’я у XXI столітті.  Кожен третій підліток в Європі має надлишкову масу тіла або страждає на ожиріння.

В Україні  кожна четверта дитина шкільного віку страждає від надмірної ваги. Причина криється у способі життя. Сучасні діти мало рухаються, рідко бувають на свіжому повітрі, зловживають фаст – фудами, здобною випічкою та солодким, п’ють багато солодких газованих напоїв. Часто в якості перекусу батьки дають дітям  солодку булочку або печиво. Вживання висококалорійної і жирної їжі призводить до набору ваги, до розладів ферментної системи, зайвого навантаження на шлунково-кишковий тракт і до багатьох серйозних хвороб.

Діти, які страждають на ожиріння, мають психологічні проблеми, піддаються більшому ризику розвитку діабету 2-го типу, астми, порушень сну; у майбутньому –  матимуть захворювання  опорно-рухового апарату і серцево-судинної системи.

Батьки повинні зрозуміти, що саме вони і саме в дитинстві закладають  харчові звички своєї дитини і формують харчову поведінку. У дітей в обов’язковому порядку в раціоні повинні бути складні вуглеводи (каші, цільнозерновий хліб), молочні і кисломолочні продукти, яйця, нежирне м’ясо, риба, овочі, фрукти.                                

Рекомендації щодо здорового харчування дитини:

  • Встановіть для дитини режим дня і обов’язково його дотримуйтесь. Дитина повинна повноцінно їсти мінімум 3 рази в день + 2 перекуси.
  • Не дозволяйте дітям їсти солодке на голодний шлунок (печиво, цукерки і т.д.). Після основної їжі – будь ласка!
  • Читайте уважно склад тих солодощів, які ви вибираєте для своїх дітей. Скорочуйте поступово продукти до складу яких входить  велика кількість цукру, шкідливі добавки, ГМО.
  • Мінімізуйте вживання дитиною пакетованих соків та солодкої газованої води.
  • Намагайтеся менше давати їжі, приготовленої у фритюрі –  нагріте масло має велику кількість канцерогенів.
  • Годуйте дітей складними вуглеводами, вони дадуть їм достатньо енергії і допоможуть контролювати тягу до солодкого.
  • Пам’ятайте, діти ростуть, і їхні смаки постійно змінюються. Якщо півроку тому дитина щось не любила, це не означає, що вона не захоче це їсти сьогодні. Періодично знову пропонуйте корисні продукти, від яких дитина раніше відмовлялась.

Здоров’я вашої дитини у ваших руках!