Розвінчування найпоширеніших міфів стосовно вакцинації (Частина 3)

Міфи

З метою підвищення обізнаності і поінформованості населення області  про вакцинацію, як найбільш ефективний інструмент захисту від інфекційних хвороб, збільшення охоплення щепленнями проти вакцинокерованих інфекцій, та формування колективного імунітету ми продовжуємо розвінчування «міфів».

Міф 8: Держава закуповує неякісні та не ефективні вакцини для населення.

Факт: Україна для проведення імунізації населення відповідно до національного Календаря щеплень закуповує лише перевірені вакцини, що підтверджено досвідом масового використання в багатьох країнах світу. Всі вакцини попередньо пройшли доклінічні та клінічні випробування, ідентифіковані Всесвітньою організацією охорони здоров’я та сертифіковані Державним експертним центром Міністерства охорони здоров’я України. Тому якість та ефективність підтверджена для всіх вакцин, що закуповуються державою для проведення щеплень населенню.

Міф 9: Кабінет вакцинації в основному надає імунобіологічні препарати, придбані в Індії, що не викликає довіри у громадян.

Факт: Для населення України держава закуповує вакцини у найкращих виробників світу, які мають потужні виробництва, що відповідають найвищим стандартам якості. Закупівля вакцин відбувається в таких країнах: Республіка Корея, Індія, Болгарія, Бельгія, Франція та США. Індія є найпотужнішим у світі виробником вакцин, які використовують в багатьох країнах світу. У цього виробника Україна закуповує вакцини проти дифтерії, правця та кашлюку. Їх якість перевірено в міжнародних лабораторіях ВООЗ, та ці вакцини мають перекваліфікацію, а відповідно й високу якість та ефективність.

Міф 10: У деяких медичних центрах вакцин немає у наявності, або імунізація здійснюється за власні кошти.

Факт: В Україні для проведення щеплень, які входять до національного Календаря щеплень, вакцини закуповуються за кошти державного бюджету. Це вакцини проти 10 хвороб: туберкульозу, гепатиту B, дифтерії, кашлюку, правця, поліомієліту, гемофільної інфекції, кору, краснухи, паротиту. Для імунізації населення, згідно з Календарем щеплень, всі державні установи та заклади охорони здоров’я забезпечені повним переліком необхідних вакцин та витратних матеріалів. У той же час, МОЗ не регулює і не забезпечує вакцинами приватні клініки та медичні центри, тому в них проведення щеплень є платним.

Не відмовляйтеся від рутинних щеплень, захистіть себе та свою дитину принаймні від хвороб, яким можна запобігти вакцинацією.