Початок навчального року: профілактика інфекційних хвороб в організованих колективах

картинка 3 на сайт

Розпочався новий навчальний рік. Діти, де дозволяє безпекова ситуація, почали відвідувати школу, гуртки, секції, а отже зріс ризик підвищення рівня інфекційної захворюваності серед даної категорії. Це обумовлено недостатньо розвиненим імунітетом і низькою опірністю організму до вірусних чи мікробних атак, низькими навичками особистої гігієни дітей та тісним контактом з іншими дітьми.

Найчастіше піддаються впливу інфекцій дихальна і травна системи дитини. При цьому чим молодша дитина, тим більше ризик зараження або розвитку різних ускладнень хвороби. Тому, саме на початку навчального року, важливо подбати про профілактику інфекційних захворювань у дітей.

Основні заходи профілактики інфекційних захворювань поділяються на дві групи: неспецифічні та специфічні.

До неспецифічних заходів належать ті, які підтримують організм і зміцнюють імунітет:

  • дотримання оптимальної температури (18-20°C) та вологості повітря у приміщеннях;
  • регулярне провітрювання кімнат;
  • прогулянки на свіжому повітрі;
  • щоденне вологе прибирання приміщень;
  • повноцінне харчування;
  • адекватний питний режим;
  • фізична активність, яка включає регулярні заняття спортом;
  • повноцінний відпочинок, здоровий сон;
  • часте миття рук з милом, утримання від торкання руками обличчя, особливо зони очей, носа та рота;
  • уникання контактів з особами, які мають ознаки інфекційного захворювання.

Ефективним специфічним засобом попередження захворювань та їх ускладнень є вакцинація. Діти мають бути вакциновані відповідно до Національного календаря профілактичних щеплень.

З настанням осені важливим є зробити щеплення проти грипу, щоб запобігти тяжкому перебігу хвороби. Ця вакцинація не входить до Календаря профілактичних щеплень, але є рекомендованою за епідемічними показаннями.

Для профілактики гострих кишкових інфекцій не рекомендується вживати воду з під крана. Овочі та фрукти перед вживанням необхідно ретельно мити, а краще – обдавати окропом.

Значну роль у заходах, спрямованих на профілактику інфекційних хвороб, відіграє шкільне виховання та батьківське дбайливе ставлення до дітей, яке формує знання й навички щодо запобігання захворюванням, у т.ч. інфекційним.

Отже, що обов’язково треба врахувати батькам на початку навчального року, якщо не зробили цього раніше. Найважливіше – це:

– обрати лікаря для дитини й пройти медичний огляд щоб пересвідчитись про стан здоров’я дитини та отримати поради від лікаря щодо профілактики хвороб у школі чи садочку;

– привчити дитину дотримуватись правил особистої гігієни (мити руки перед їжею і після туалету, використовувати індивідуальну зубну щітку, полотенце, гребінець, тощо).

Пам’ятайте, що ці нескладні правила допоможуть дітям під час навчального року вберегтися від багатьох захворювань, у т.ч. інфекційних!