Поточна дезінфекція. Поняття,обгрунтування та правила

images

У боротьбі з інфекційними захворюваннями важливу роль відіграє неспецифічна профілактика – дезінфекція.  В широкому сенсі слова термін «дезінфекція» слід розуміти як знищення збудників інфекційних хвороб на шляхах передачі інфекції від хворого оточуючим. Однією з її складових є поточна дезінфекція.

Вона призначається з метою попередження розповсюдження збудників у безпосередньому оточенні хворого на інфекційне захворювання або бацилоносія. Організує ії сімейний лікар при встановленні діагнозу. Поточна дезінфекція проводиться багаторазово особами, які доглядають за хворим на інфекційне захворювання, або самим хворим до його госпіталізації або при амбулаторному лікуванні вдома.

В закладах охорони здоров’я таких як: інфекційні лікарні, протитуберкульозні диспансери, ізолятори соматичних лікарень тощо поточна дезінфекція є обов’язковою вимогою їх функціонування. Вона проводиться медичним персоналом постійно з урахуванням збудників інфекційних хвороб, тривалості їх виживання в об’єктах довкілля, механізму передачі та стійкості до дезінфікуючих засобів.

Основними правилами поточної дезінфекції в осередку інфекційного захворювання при лікуванні хворого вдома є:

– проведення щоденного вологого прибирання в приміщеннях – підлоги, меблів, санітарно-технічного устаткування, обладнання, іграшок, предметів догляду за хворим; особливу увагу необхідно приділяти поверхням, до яких часто торкаються: дверні ручки, столи, пульти, телефони, вимикачі світла, тощо. Для дезінфекції вдома рекомендується використовувати побутові дезінфікуючи  засоби типу «Білизна», «Доместос» та інші.

– забезпечення окремого прання одягу, постільної білизни, рушників, якими користується хворий при температурі 60-90°C.

Слід пам’ятати, що очищення та обробку поверхонь, одягу або постільної білизни, забруднених рідкими виділеннями хворого, слід проводити тільки в одноразових рукавичках. Після зняття рукавичок не забувайте вживати заходи щодо забезпечення гігієни рук.