В ЮНІСЕФ відповіли на важливі питання про вакцини проти кору

template_web-01 (94)

Специфічного лікування від кору немає. Єдиний надійний захист від цієї небезпечної хвороби — вакцинація. Тож у ЮНІСЕФ розповіли про вакцини, якими проводять щеплення від кору.

Які вакцини захищають від кору?

Вакцина проти кору входить до складу комбінованої трикомпонентної вакцини КПК (для профілактики кору, епідемічного паротиту, краснухи). Вакцини КПК містять живі атенуйовані (штучно ослаблені) віруси кору, паротиту і краснухи.

Якими вакцинами роблять щеплення в Україні?

Наразі в Україні для щеплень КПК використовуються безпечні та ефективні вакцини “Пріорикс” / Рriorix (Бельгія) та “М-М-Р IІ” / “М-М-RII” (США).

За складом вони однакові, тож якщо людина отримала першу дозу однієї вакцини, то другу дозу вона може отримати тієї вакцини, яка є в наявності.

Чи безпечні вакцини проти кору?

Щеплення від кору проводять уже понад 50 років, і за пів століття вакцини зарекомендували себе як безпечний та ефективний спосіб профілактики захворювання.

Саме завдяки вакцинації вдалося знизити захворюваність на кір у десятки разів. Тільки з 2000 по 2016 роки ці вакцини зберегли 20,3 мільйона дитячих життів у всьому світі.

Чи можна вакцинувати проти кору дітей, які мають хронічні захворювання?

Діти, що мають бронхіальну астму, цукровий діабет, муковісцидоз, онкологію чи інші хронічні захворювання, насамперед потребують щеплення. Ризик зараження кором і розвитку серйозних ускладнень після хвороби у них значно вищий.

Якщо у вас виникли питання щодо щеплення дітей та дорослих, поставте їх фахівцям гарячої лінії МОЗ ТА ЮНІСЕФ “Спільно до здоров’я” 0 800 351 896. Медичні працівники-експерти з вакцинації та консультанти з грудного вигодовування працюють для вас з понеділка по п’ятницю з 8:00 до 20:00, у суботу з 11:00 до 20:00.

Читайте також:

МОЗ закликає українців вакцинуватись проти кору

Чи можна вакцинувати проти кору дітей з хронічними захворюваннями?

В Україні стартує загальнонаціональна кампанія з вакцинації дітей проти кору

Джерело – сайт МОЗ України