Сьогодні відзначаємо Всесвітній день серця

heart day 2023 POST-01

Щорічно  29 вересня  за ініціативою Всесвітньої федерації серця за підтримки Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я з 2000 року проводиться Всесвітній день серця.

Метою цього міжнародного дня є підвищення обізнаності населення про хвороби серця, правильний спосіб життя для їх попередження і пропаганда профілактичних заходів для зменшення смертності від хвороб серця.

На жаль, сьогодні інформованість в області профілактики серцево-судинних захворювань дуже низька, не менше 30% людей вважають, що ця проблема може не торкнутися їх особисто. Часто ми нехтуємо елементарними правилами, які  можемо змінити. Адже доведено, що припинення вживання тютюну, зменшення споживання солі, збалансоване  харчування, регулярна фізична активність і відмова від надмірного вживання алкоголю знижують ризик розвитку серцево-судинних захворювань. А ще при  перших ознаках захворювання  сподіваємось, що «саме мине».

Однак сьогодні серцево-судинні хвороби  забирають життя не лише з віком, але й вражають молодих людей.

То ж кожен з нас має поставити собі запитання: «А що я роблю для того, щоб моє серце було здоровим?»

І ще одна порада: навіть якщо  не турбує серце, важливо проходити регулярні профілактичні обстеження  у сімейного лікаря 1-2 рази на рік, особливо якщо у вашій сім’ї траплялися інсульти чи інфаркти.

Будьте здорові!  Бережіть своє серце!