Про заходи до Всесвітнього дня серця

изображение_viber_2023-09-29_11-53-27-519

Сьогодні у всьому світі відзначається день серця. В цей день  відбуваються різні заходи, спрямовані на профілактику та контроль серцево-судинних захворювань, що допомагають людям усвідомити прості правила: як у повсякденному житті підтримувати здоров’я свого серця.

В м. Харків  на площі Привокзальній,1 фахівцями  Харківського обласного центру контролю та профілактики хвороб спільно з представниками Харківського обласного центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх»,  Харківської обласної організації Товариства Червоного Хреста України, Департаменту  охорони здоров’я  Харківської міської ради сьогодні проводяться комунікаційні заходи,  присвячені   Всесвітньому дню серця.

З метою профілактики серцево-судинних захворювань (ішемічна хвороба серця, інфаркт, гіпертонічна хвороба, тощо)  для харків’ян та гостей міста проводиться інформування про хвороби серця та методи для їх попередження, безкоштовне консультування  щодо  здорового способу життя, а саме відмови від тютюнопаління, зловживання  алкоголем, незбалансованого харчування та недостатньої фізичної активності у формі бесід для різних вікових груп. Надаються друковані матеріали (брошури, листівки) населенню. Бажаючі можуть  взяти участь в  тестуванні  з метою оцінки ризику розвитку інсульту,  нікотинової залежності.

Особлива увага приділена важливості достатньої фізичної активності, як одного з основних факторів профілактики  серцево-судинних захворювань.  Надаються рекомендації  стосовно комплексів фізичних вправ. Фахівці Харківського обласного центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» провели спортивно-оздоровчий захід.

Фахівці  Харківської обласної організації Товариства Червоного Хреста України провели майстер-клас з надання  першої домедичної допомоги при здійсненні серцево-легеневої реанімації.

На заході працює мобільна медична бригада. Проводиться вимірювання артеріального тиску,  дослідження цукру крові та  безкоштовний забір біологічного матеріалу для виявлення SARS-CoV-2 (збудника COVID-19) методом ПЛР.

Харків’яни та гості нашого міста з зацікавленістю ставляться до заходу, активно приймають участь в обстеженнях та цікавляться інформацією щодо профілактики інфекційних та неінфекційних захворювань.

В заході взяли участь  журналісти телеканалу «Суспільне Харків», організатори та відвідувачі дали інтерв’ю  для дайджесту новин.

Висловлюємо щиру подяку керівництву регіональної філії «Південна залізниця»         АТ «Укрзалізниця» за сприяння в проведенні комунікаційного заходу.