На варті здоров’я. Міжнародний день лікаря

Міжнародний день лікаря м

Щорічно в перший понеділок жовтня у світі відзначається Міжнародний день лікаря.  Ініціаторами створення цього свята виступили Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) та Міжнародна медична гуманітарна організація “Лікарі без кордонів”. Цей день заснований в знак подяки і поваги до людей в білих халатах.

Професія лікаря одна з найдавніших, проте суть її залишається незмінною і по-справжньому безцінною, гуманною та милосердною. Важливе значення лікарів добре розуміє кожен, адже всім доводилося переживати ситуацію, коли власне життя чи життя близьких людей залежало лише від лікарського професіоналізму.  Лікар часто лікує не лише тіло, а й душу людини, вселяючи в її серце віру та надію.

Сучасні досягнення лікарів просто вражають уяву. Але попри новітнє обладнання й досконалі технології, робота лікаря не стала легшою – як і раніш, вона вимагає довготривалого навчання, постійної практики та підвищення кваліфікації, диктує напружений робочий графік і має високий рівень стресу. Тому залишаються в цій професії переважно люди, які крім фахових знань мають милосердя в душі та покликання допомагати.

                        Цікаві факти про професію лікаря        

  • Під час Другої світової війни у концтаборі Освенцим був чоловік, який довів, що істинний лікар завжди буде рятувати людей. Доктор Ханс Мюнх став єдиним, кого виправдали на першому Освенцимському процесі. Під час роботи в концтаборі він ставив досліди над в’язнями таким чином, щоб розтягувати експерименти на якомога більший термін і приносити якомога менше шкоди. Завдяки цьому він врятував чимало життів, адже непрацездатних в’язнів відправляли в газові камери.
  • У лікарів теж є страхи. Наприклад, один з найвідоміших психотерапевтів Зигмунд Фрейд настільки сильно боявся дивитися пацієнтам в очі, що на прийомі сидів позад пацієнта, який лежав на кушетці.
  • Близько 64% лікарів працюють понаднормово.
  • Білі халати лікарі почали носити тільки після 1800 року. Це пов’язано з появою санітарних норм і обов’язкової гігієни.
  • У 2019 році вчені провели експеримент, у ході якого  у 250 молодих лікарів взяли зразки їх ДНК на початку стажування. Через рік процедуру повторили. Результати стривожили дослідників, адже за перші 12 місяців роботи молоді лікарі постаріли так сильно, як старіють люди за 6 років роботи в інших сферах. Це пов’язано з постійним стресом, у якому перебувають лікарі.

Нині наша країна мужньо відстоює свою Незалежність і Свободу у страшній війні і цей день є особливо важливим для нас. Сьогодні лікарі  виконують неймовірно важку роботу, щодня рятуючи тисячі життів і часто ризикуючи своїм власним.

Безмежна вдячність лікарям за титанічну працю, стійкість, високий професіоналізм, чуйні серця, відданість гуманній і благородній справі заради збереження найголовнішого і найціннішого для кожної людини – її здоров’я і життя!