Стан імунізації населення області за 8 місяців 2023 року

Картинка до імунізації м

Фахівцями обласного центру контролю та профілактики хвороб проводиться постійний моніторинг стану імунізації населення області. Бо вакцинація є однією з головних складових громадського здоров’я. Не щеплені діти та дорослі ризикують інфікуватися, тяжко хворіти, а деколи й померти від наслідків інфекційних захворювань.

За підсумками 8 місяців поточного року рівень охоплення щепленнями в області залишається недостатнім по більшості показників. Найпроблемнішими є питання імунізації дорослих проти дифтерії та правця – щеплено лише 24% від тих, хто підлягає вакцинації у поточному році, та дітей віком 6 років – щеплено лише 38%.

Зростання частки нещеплених груп населення та зниження рівня колективного імунітету проти вакцинокерованих інфекцій підвищує ризик виникнення спалахів цих інфекцій та епідемічного поширення за умови їх завезення на територію області. Особливо це важливо для дитячих організованих колективів, відвідування яких має бути безпечним для кожної дитини. Наразі, в області реєструються випадки захворювань на кір, епідемічний паротит, кашлюк, вірусний гепатит В, туберкульоз, запобігти яким можна зробивши вчасно профілактичне щеплення.

На даний час Харківська область забезпечена у повному обсязі імунобіологічними препаратами проти всіх інфекцій, визначених у Календарі профілактичних щеплень.

Рекомендуємо перевірити повноту та своєчасність проведення щеплень собі та своїм дітям. У разі пропущення одного із щеплень рекомендуємо негайно звернутись до сімейного лікаря для його проведення.

календар

Усім дорослим нагадуємо, проводити щеплення від дифтерії і правця необхідно кожні 10 років. Якщо від останнього щеплення минуло більше часу, необхідно обов’язково зробити ревакцинацію.

Не відмовляйтеся від рутинних щеплень!

Захистіть себе та свою дитину від хвороб, яким можна запобігти вакцинацією!