10 жовтня – Всесвітній день ментального здоров`я

10.10 день ментального здоровя — копия

Турбота про ментальне здоров’я є важливим  фактором  профілактики  неінфекційних захворювань, які є причиною більш ніж 80% втрачених років потенційного життя через передчасну смертність та інвалідність. Щоб привернути увагу до проблеми, 1992 року встановлено Всесвітній день ментального здоров`я (World Mental Health Day).

Ментальне здоров’я – це стан рівноваги, який є невід’ємною частиною щасливого життя. Це поняття дуже широке і поєднує різні  аспекти. Воно є важливим для втілення бажань, реалізації цілей, доброго фізичного самопочуття.

Згідно з дослідженням «Психічне здоров’я та ставлення українців до психологічної допомоги під час війни», проведеним соціологічною компанією Gradus Research у межах ініціативи першої леді Олени Зеленської зі створення Всеукраїнської програми ментального здоров’я,  попри важкі обставини повномасштабної війни, суб’єктивна оцінка власного психологічного благополуччя українців є досить високою – 6,7 бали з 9 можливих. Майже половина (41%) вважають свій ментальний стан цілком задовільним, 31% українців не вважають свої ментальні проблеми вагомими і важливими для інших, особливо в умовах війни – наразі це основний бар’єр до звернення за психологічною допомогою, 66% респондентів не знають, куди вони могли б звернутися по допомогу в разі необхідності.

Для формування в суспільстві культури піклування про ментальне здоров’я, надання розуміння та інструментів, які допоможуть українцям дбати про свій внутрішній стан, за ініціативи першої леді Олени Зеленської створена Всеукраїнська програма ментального здоров’я «Ти як?». Програма впроваджується за підтримки Всесвітньої організації охорони здоров’я у співпраці з Координаційним центром з психічного здоров’я при Кабінеті Міністрів України та ГО «Безбар’єрність».

У межах кампанії створено спеціальну сторінку: http://howareu.com, де запропоновані контакти, посилання, поради, продукти, техніки та методики, які допоможуть піклуватися про ментальне здоров’я – своє та людей поруч.