Боятись треба COVІD-19, а не вакцинації від нього

вакцина

Нагадуємо, що з настанням холодної пори року підвищується рівень захворюваності на гострі респіраторні вірусні інфекції, зокрема на COVID-19. За даними моніторингу лише з початку вересня  кількість захворілих на  COVID-19 за тиждень  зросла більше, ніж у 3,5 рази та більше ніж у 4 рази зросла кількість госпіталізованих хворих.

Наразі відомо, що хворіють на коронавірусну інфекцією люди різного віку, але більше 75% припадає на дорослих від 30 років і старше. Найбільш уразливими до коронавірусу є люди похилого віку, особи з серцево-судинними захворюваннями, хворобами дихальних шляхів та хворі на цукровий діабет тощо. Перебіг захворювання на COVID-19 залежить насамперед від імунітету людини, проте літній вік і наявні супутні захворювання підвищують розвиток важкого перебігу хвороби та навіть смерті.

Захистити себе і свою родину від цього захворювання та тяжких наслідків хвороби можна шляхом вакцинації. Незважаючи на те, що імунітет від коронавірусу через деякий час після щеплення слабшає, захист від тяжкого перебігу захворювання залишається стабільним. Дослідження, проведені в США, показали, що ризик інфікування для вакцинованих у вісім разів менший, ніж для невакцинованих. Крім того, небезпека опинитися в лікарні з тяжким перебігом хвороби або померти у 25 разів менша в тих, хто щеплений.

Таких же висновків дійшли й німецькі вчені. Згідно з актуальними даними, лише у 0,37% уражених коронавірусом пацієнтів, незважаючи на щеплення, опинилися в лікарні з COVID-19 у тяжкій формі. За даними Німецького товариства пневмології та дихальної медицини 15% тих, хто переніс COVID-19, стикаються із довготривалими наслідками. Від цього також може захистити вакцинація.

Щеплення проти коронавірусної інфекції в Харківській області можна зробити, або записатись на щеплення, звернувшись до сімейного лікаря, внутрішньо-переміщені особи можуть зробити щеплення в закладі охорони здоров’я за місцем проживання, не залежно від місця укладеної декларації.

В закладах охорони здоров’я області представлені такі вакцини проти COVID-19:

  • COMIRNATY™ Tris/Sucrose (для дорослих), виробництва ВioNTech Manufacturing GmbH, Федеративна Республіка Німеччина;
  • COMIRNATY™ Tris/Sucrose (для дітей), виробництва PFIZER MANUFACTURING BELGIUM NV, Федеративна Республіка Німеччина;
  • JANSSEN, виробництва Janssen–Cilag International NV, Королівство Бельгія.

Не відмовляйтеся від щеплень! Захистить себе та свою родину!