В УКРАЇНІ ЗРОСТАЄ ЗАХВОРЮВАНІСТЬ НА COVID-19: ІГОР КУЗІН ОЗВУЧИВ СТАТИСТИКУ

template_web-01 - 2023-10-05T170706.616

За останній тиждень в Україні було підтверджено понад 4 тисячі випадків захворюваності на COVID-19, а неділею раніше реєстрували 2,5 тисячі. Про це в ефірі телемарафону розповів заступник міністра охорони здоров’я – головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.

Зараз ми спостерігаємо стабільне, базове зростання захворюваності на COVID-19. За останню тиждень було підтверджено понад 4 тисячі саме захворювання. І, якщо подивитись на одну тиждень раніше, то минулої тижня ми реєстрували лише 2,5 тисячі”, – заявив він

За словами Кузіна, це – початок епідеміологічного сезону, зростання захворюваності очікується до кінця листопада. Після цього прогнозується зростання захворюваності на грип, що є традиційною ситуацією для зими. 

“Серед негативних тенденцій, які ми зараз спостерігаємо, то частіше хворіють діти до 17 років. Так, якщо подивитись саме у розрізі областей, то у нас є такі області-лідерки, як Миколаївська область, де зростання хворих у 4 рази, , Харківська – майже в 2,5 рази. В абсолютних цифрах – це 302 дитини за останній тиждень”, – говорить головний державний санітарний лікар України.

Також зростає кількість летальних випадків у порівнянні з літнім сезоном. Так, за останній звітний тиждень було зафіксовано 9 летальних випадків серед осіб віком 65+ років. 

Нагадаємо, у травні 2023 року ВООЗ объявила, що  пандемія COVID-19 більше не є надзвичайною ситуацією  у сфері охорони здоров’я. “Швидше за все, вирус SARS-CoV-2 стане сезонним, його генетично вивчатимуть, нові вакцини будуть містити склад з врахуванням тих штамів, що циркулюватимуть. Природа вірусів така, що вони мутують та адаптуються. Тепер головне нам адаптуватися до життя з ними”, – заявляла Оксана Кошалко, керівниця відділу епіднагляду Центру громадського здоров’я. 

Пам’ятайте, що в групі ризику важкого перебігу COVID-19 перебувають особи: 

– старші 60 років; 

– із серйозними супутніми захворюваннями; 

– медичні працівники. 

Джерело – сайт ЦГЗ МОЗ України