Поради для профілактики грипу

images (1)

Щороку в осінньо-зимовий період реєструється зростання захворюваності гострими респіраторно-вірусними інфекціями (ГРВІ) та грипом.

Грип — це високозаразне вірусне захворювання з можливими тяжкими ускладненнями, найчастішими з яких є вірусна пневмонія, яка може  призвести навіть до смерті хворого. Грип легко передається від людини до людини повітряно-крапельним шляхом, коли хвора людина кашляє, чхає чи просто розмовляє.  Хвора людина навіть із легкою формою грипу становить небезпеку для оточуючих протягом усього періоду прояву симптомів, який триває у середньому 7 днів. Початок хвороби є раптовим – з’являється  головний біль, підвищення температури тіла до 380С і вище, кашель, нежить, біль у м’язах і суглобах,  загальна слабкість.

Найефективнішим засобом профілактики грипу є вакцинація. Крім того, необхідно дотримуватися правил, які допомагають залишатися здоровими навіть у період зростання захворюваності на грип та ГРВІ:

  • уникати скупчень людей, щоб зменшити вірогідність контактів з хворими;
  • користуватися одноразовими масками, щоб захистити себе чи оточуючих від зараження;
  • користуватися одноразовими паперовими серветками і рушниками як після миття рук, так і для того, щоб прикрити обличчя під час кашлю та при нежиті;
  • мити руки або обробляти їх спиртовмісним дезінфікуючим засобом;
  • регулярно провітрювати приміщення і робити вологе прибирання  у помешканні;
  • повноцінно харчуватися, дотримуватися режиму сну, бути фізично активними, уникати перевтоми — це підвищить опірну здатність організму та збільшить шанси запобігти зараженню.

Захворіли – залишайтеся вдома! Грип швидко передається іншим, тож ваше перебування в багатолюдних місцях сприятиме поширенню інфекції.

Дотримання цих простих правил суттєво підвищить ваші шанси уникнути підступної хвороби та її ускладнень і зберегти здоров’я  вам і вашим близьким.