Інфекційна загроза синантропних гризунів

гризуни 2

Синантропні гризуни (з грецької: «syn» – разом, «anthropos» – людина) – гризуни,  що живуть поруч з людиною. Найбільш поширені серед них: сірий пацюк, чорний пацюк та хатня миша. Це види гризунів, для яких людські оселі є головним середовищем існування.

Гризуни є джерелом інфекції та природним резервуаром багатьох збудників інфекційних хвороб, небезпечних для людини. Вони можуть брати участь у розповсюдженні чуми, туляремії, ендемічного висипного тифу, Ку-лихоманки, кліщового енцефаліту, лептоспірозу, ієрсиніозу, лістеріозу, токсоплазмозу, трихінельозу.

Крім цього, гризуни завдають величезних господарських збитків: руйнують конструкції, споруди, псують продукти, вироби, товари та забруднюють середовище життєдіяльності людини.

Для боротьби з гризунами застосовують профілактичні (запобіжні) і винищувальні заходи.

Профілактичні заходи спрямовані на позбавлення гризунів схованок і на ускладнення доступу до харчових продуктів.

Слід закрити доступ гризунів до оселі, ущільнюючи двері та вікна в приміщеннях. У підвалах, складських приміщеннях пороги та нижні частини дверей бажано виготовляти з матеріалів, стійких до пошкодження гризунами. Підсобні приміщення, підвали, сходові клітини, горища забороняється захаращувати будівельними матеріалами, тарою, непридатним обладнанням, меблями та іншими речами, що створюють укриття для гризунів. Продукти харчування необхідно зберігати у спеціальних контейнерах, шафах, ящиках, іншій тарі, виготовленій із матеріалів, стійких до пошкодження гризунами.

Винищувальні заходи треба проводити на всіх заселених гризунами об’єктах і територіях з дотриманням  правил регулярності, а на епідемічно значимих об’єктах – щомісячно.

Існує величезна кількість методів боротьби з гризунами. Ефективними  на даний час є клейові пастки. Механізм їх дії простий. Гризун, приваблений приманкою, наступає на пастку й приклеюється до липкого шару. Використовують цей спосіб з особливою обережністю, якщо в будинку є діти та домашні тварини.

Капкани також є досить поширеними засобами боротьби. Віддати перевагу їм  варто, якщо відомо, де знаходяться нори, або відомий   маршрут переміщення гризунів до місць водопою та харчування.

Акустичні відлякувачі гризунів – це пристрої, здатні випромінювати ультразвукові хвилі, які викликають у гризунів стійке занепокоєння та спонукають їх залишити  місце свого облаштування.

Але ж найбільш ефективним методом боротьби з гризунами є застосування ратицидів.

Наші фахівці проводять боротьбу з гризунами (дератизацію) з використанням клейових пасток та ратицидів, які зареєстровані чинним порядком та дозволені до використання в Україні. Заходи проводяться на договірній основі.

Консультації за тел.  відділення дезінфектології: (057) 315 01 43