У Харківській області розпочато проведення серії тренінгів з питань безпечного поводження з вакцинами та дотримання холодового ланцюга

photo1697723864 м

19 жовтня 2023 року у м. Харків проведено перший тренінг з питань холодового ланцюга та управління вакцинами в рамках угоди між Міністерством охорони здоров’я України та Дитячим фондом ООН ЮНІСЕФ за підтримки агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та фонду COVAX.

У проведенні тренінгу взяли участь регіональний консультант ЮНІСЕФ Володимир Падалко, координатор програм ЮНІСЕФ Олексій Гущин та фахівці відділу імунопрофілактики нашої  установи.

В навчанні прийняли участь медичні сестри кабінетів щеплень та працівники закладів охорони здоров’я області, відповідальні за отримання, транспортування, зберігання та використання вакцин.

Учасники заходу одержали змістовну інформацію щодо нормативної бази з питань імунізації, холодового ланцюга, вимог до розміщення холодильного обладнання, температурного моніторингу та правил розміщення вакцин в холодильному обладнанні. Наприкінці тренінгу організатори отримали зворотній зв’язок від учасників та відповіли на питання.

Всього заплановано проведення 9 таких тренінгів протягом жовтня – листопада з метою максимального охоплення навчанням медичних сестер усіх кабінетів щеплень та відповідальних осіб за поводження з вакцинами.

Основна мета тренінгів – вакцинація має бути доступна, якісна та безпечна. Медичний працівник та пацієнт мають буди однією  командою в збереженні найціннішого – свого здоров’я та здоров’я своїх дітей!

Бажаємо, щоб набуті знання стали у нагоді медичним працівникам первинної ланки охорони здоров’я в подальшій роботі.