Сказ в підході «Єдине здоров’я» – сумісними зусиллями від профілактики до ліквідації

IMG_20231019_090656 — копия

Європейським бюро ВООЗ у співпраці з Міністерством охорони здоров’я України, Центром громадського здоров’я МОЗ, Держпродспоживслужбою України, Міністерством аграрної політики та продовольства України, у партнерстві з Продовольчою та сільськогосподарською організацією (FAO) і Всесвітньою організацією охорони здоров’я тварин (WOAH) за фінансової підтримки Уряду Німеччини організовано 18-19.10.2023 у м. Львів організовано конференцію «Сказ в Україні: співпрацюйте, навчайте, ліквідуйте» для фахівців регіональних центрів контролю та профілактики хвороб, головних управлінь Держпродспоживслужби в областях, організаторів охорони здоров’я та практикуючих лікарів-травматологів, ветеринарних лікарів, науковців, фахівців Держлісагентства, мисливства, представників громадських неурядових організацій та волонтерів.

Харківську область на заході представляли фахівці Головного управління Держпродспоживслужби в Харківській області Євген Тіняєв, Департаменту охорони здоров’я Харківської ОВА Світлана Ковальова,  ДУ «Харківський ОЦКПХ МОЗ» Ганна Сухорукова.

В ході виступів експертів світового рівня оглянуто поширеність та вплив сказу в усьому світі: глобальні дані та тенденції, учасники ознайомились з досвідом окремих країн по ліквідації сказу, поточною ситуацію зі сказом в Україні серед людей та тварин, станом надання антирабічної допомоги та ходу  кампанії вакцинації домашніх та диких тварин в країні.

Окремо розглянуто ситуацію зі сказу на територіях особливого ризику: деокупованих, активних військових дій та постраждалих від повені.

Під час обговорень в групах учасники заходу визначили прогалини в організації профілактики сказу та шляхи їх усунення, розробили пропозиції по покращенню міжвідомчої взаємодії по низці питань в контексті реалізації підходу «Єдине здоров’я» для забезпечення амбітної цілі – ліквідації до 2030 року сказу людей, який розвинувся після укусу собаки.