Медиків безоплатно вакцинуватимуть від грипу – МОЗ

gryp-19.10

Наразі 60 тисяч доз вакцини проти грипу, які Україна отримала у рамках міжнародної ініціативи PiVi, розподілено до областей для проведення безоплатних прививок серед медичних працівників. повідомляє  Міністерство охорони здоров’я України.

У МОЗ нагадують, що  грип  — це гостре вірусне захворювання, що найчастіше вражає органи дихання, може протікати у тяжкій формі, спричинити ускладнення: пневмонії, отити, синусити, менінгіт та навіть призвести до смерті. Вакцинація рекомендована всім, хто працює у місцях масового скупчення людей: медпрацівникам, вчителям, а також вагітним, пацієнтам із хронічними захворюваннями, дітям до 5 років та людям віком від 60 років.

Щорічна вакцинація — найдієвіший засіб для профілактики грипу. Вакцина не впливає негативно на імунітет людини, а зміцнює його. Зробити щеплення проти грипу можна не лише на початку, а й протягом усього епідсезону.

В Україні доступні дві вакцини проти грипу, які пройшли державний контроль відповідності показникам якості та продаються в аптеках. 151 100 доз вакцини  французького виробництва  та ще 114 000 доз  вакцини корейського виробництва .

У жовтні  розпочався епідемічний сезон , тобто щотижня серед населення зростає кількість респіраторно-вірусних сезонних захворювань, як ГРВІ, COVID-19 та грип. За першу тиждень жовтня зареєстровано 119 063 випадки захворювань (ГРВІ, COVID-19 та грип), до лікарень потрапило 3 150 осіб, 1 776 – це діти до 17 років.

Джерело – Національний портал з імунізації