Сказ вже дійшов до міста

много собак — копия

У перший день листопада саме у місті Харків зареєстровано випадок сказу у безпритульної собаки (останній раз реєструвався в  середині 2021 року). Діагноз підтверджено Харківським філіалом «Державного науково-дослідного інституту з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи». Від безпритульної собаки, яку було відловлено працівниками КП «Центр поводження з тваринами» у Роганському житловому масиві (вул. Зубарєва) постраждало 2 особи, яких направлено на  антирабічне лікування. Епідрозслідування випадку триває.

Також, на території   Харківської області випадки сказу реєструвались у таких містах: Лозова (у Лозівському районі епізоотія сказу триває з минулого року),   Ізюм та   Чугуїв.

Всього станом на 02.11.2023 зареєстровано 63 випадки сказу тварин:  у 32 котів, 18 собак,  8  лисиць,  3 бичків, 1 кози і 1 куниці.  Від ушкоджень, нанесених скаженими тваринами, постраждали 85 людей.

Нагадаємо, що з метою захисту від цієї особливо небезпечної хвороби треба щороку щеплювати домашніх тварин (в першу чергу собак), уникати спілкування з незнайомими та дикими тваринами.

У разі отримання пошкодження від тварин (укуси, подряпини, ослинення), необхідно негайно звернутися до лікаря-рабіолога або травматолога для проведення антирабічного лікування.

Пам’ятайте,  Ваше здоров’я  та життя залежить від Ваших вчинків!!!

 

Обласний антирабічний центр, який розташований у КНП ХОР «Обласна клінічна травматологічна лікарня» (м. Харків, Салтівське шосе, 266-В), травматологічні пункти Харкова та  районів області   забезпечені антирабічною вакциною.

У м. Харків антирабічна допомога надається у спеціалізованих травмпунктах, які знаходяться за адресами:

  1. КНП «Міська лікарня № 26» ХМР, вул.23-го Серпня, 23 А;
  2. КНП «Міська багатопрофільна лікарня №18» ХМР, вул. Краснодарська, 104;
  3. КНП «Міська клінічна лікарня №25» ХМР, пр. Олександрівський, 122;
  4. КНП «Міська клінічна багатопрофільна лікарня №17» ХМР (також обслуговує дітей), пр. Героїв Харкова, 195;
  5. КНП «Міська лікарня № 3» ХМР, пр. Ново-Баварський, 90.

У районах області лікарі-рабіологи  приймають постраждалих у центральних лікарнях, первинну допомогу можна отримати в кожному лікувальному закладі.