МОЗ про спалах гепатиту А на Вінниччині: ситуація стабілізується

вінничина

На Вінниччині, де зафіксували спалах вірусного гепатиту А, ситуація з цим захворюванням стабілізується.

Як повідомляє Міністерство охорони здоров’я України, у лікарнях залишаються 45 людей з підтвердженим діагнозом гепатит А.

У лікарнях залишається 45 хворих. 185 пацієнтів, серед яких 32 дитини, вже виписали“, – йдеться у повідомленні МОЗ.

У Вінницькій області у зв’язку зі спалахом гепатиту А триває безоплатна екстрена вакцинація кола контактних осіб – рідних та близьких, з якими пацієнти з ВГА контактували напередодні, проживають разом чи ділять спільний побут.

Гепатит А — захворювання печінки, викликане вірусом гепатиту А, який передається фекально-оральним шляхом, найчастіше через брудні руки, інфіковану воду та їжу.

Симптоми гепатиту А можуть включати жовтяницю, головний біль, слабкість, діарею та нудоту. Хоча більшість людей одужують повністю без лікування, деякі випадки мають важкий перебіг та становлять загрозу для життя.

Вберегтися від захворювання допоможуть прості щоденні правила:

  • миття рук перед вживанням їжі та після кожного відвідування туалету;
  • вживання лише кип’яченої води;
  • миття овочів та фруктів.

Для профілактики інфікування ВГА існує безпечна та ефективна вакцина. Вона є рекомендованою, тобто не включеною до Національного календаря щеплень. Вакцинувати дітей можна з 12 місяців. Дітям та дорослим потрібні дві дози вакцини з інтервалом у 6-12 місяців.

Раніше заступник міністра охорони здоров’я України, головний державний санітарний лікар Ігор Кузін заявляв, що кількість як госпіталізованих, так і нових випадків у Вінницькій області зменшується, що свідчить про ефективність протиепідемічних заходів та контроль над спалахом.

Читайте також:

Гепатит А: що потрібно знати про захворювання брудних рук

Спалах гепатиту А лише на Вінниччині, у решті областей поодинокі випадки – МОЗ

На Вінниччині спалах гепатиту А визначили як надзвичайну ситуацію обласного рівня

Джерело – сайт ЦГЗ МОЗ України