Про ситуацію з карантинних інфекцій у світі

Карантинні інфекції

Інфекційні захворювання, які викликають тяжкі наслідки для здоров’я людини або мають значну летальність називають карантинними. Заходи з профілактики таких захворювань регламентуються Міжнародними медико – санітарними правилами.

Останні роки у світі реєструються інфекції, які мали спорадичний (поодинокий) характер на окремих територіях, але зараз мають більшу розповсюдженість.

Зокрема за останні місяці віспа мавп у Таїланді викликала 24 випадки захворювання, 1 випадок закінчився смертю. Перший випадок цього захворювання зареєстровано у червні минулого року, а на кінець жовтня поточного року – кількість випадків збільшилась до 559.

У Судані, який охоплений війною, реєструються спалахи холери та лихоманки Денге, мають місце смертельні випадки. Протягом останнього часу значно збільшилась захворюваність на лихоманку Денге у Бангладеш та Буркіна-Фасо.

У Казахстані у поточному році зареєстровано більше 30 випадків сибірської виразки, коли зараження відбувалось через контакт з хворими тваринами (в т.ч. забій) або інфікованим м’ясом. У країні зареєстровано більше 30 випадків бруцельозу, джерелом якого також є хвора худоба.

Спалахи жовтої лихоманки тривають на африканському континенті – у 2023 році  цією хворобою охоплені Камерун, ЦАР, Конго, Габон, Гвінея, Нігерія, Уганда.

Слід пам’ятати, що подорожуючи країнами, в яких можна «зустріти» екзотичне для України захворювання, варто дотримуватись певних правил.

  1. Подбайте про репеленти! Більшість екзотичних інфекційних хвороб передаються при укусах комах (комарів, кліщів).
  2. Якщо ви від’їжджаєте до ендемічних з жовтої лихоманки країн, відповідне щеплення потрібно отримати за 10 днів до виїзду.
  3. Не намагайтеся допомогти хворим птахам та тваринам або торкатися тих, що загинули.
  4. Не вживайте продукти харчування, які не обробляються термічно. Не купуйте продукти харчування у випадкових осіб. Вживайте лише фасовану воду.
  5. Не забувайте дотримуватись правил особистої гігієни та не купайтеся на необлаштованих пляжах.

При перших ознаках інфекційного захворювання або укусах тваринами чи комахами звертайтесь за медичною допомогою.