В Україні циркулює понад 13 штамів коронавірусу SARS-CoV-2

123цгз

На сьогодні територією нашої країни циркулює понад 13 різновидів вирусу SARS-CoV-2 варіанта “Омікрон”.

Про це в інтерв’ю ” РБК-Україна ” розповів заступник міністра здравоохранения України – головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.

Він зазначив, що є певні особливості, напевно, у кожному штамі, але за клінічними симптомами йдеться або про середній, або про легкий перебіг захворювання.

“Спадки з госпіталізацією чи смертельні випадки у нас, на жаль, припадають саме на вікову групу від 60 років або серед тих людей, які мають супутні захворювання”, – додав Ігор Кузін.

За його словами, як і раніше, найбільша кількість випадків COVID-19 фіксується у містах, де чисельність населення наближається до миллиона або перевищує мільён осіб. Наприклад, це Київ та Львів.

Головний державний санітарний лікар звернув увагу на те, що всі згадані вище штами мають певні загальні характеристики. Й вони зводяться до того, що шкірна нова мутація буде призводити до того, що вирус ще швидше передаватиметься від людини до людини, йому ще більше вдаватиметься ховатись від імунної відповіді.

Заступник міністра здравоохранения України нагадав про рекомендації щодо  базового курсу вакцинації . Його вистачає для здорового людини для того, щоб мати достатній рівень імунітету проти будь-яких штамів “Омікрона”, які циркулюють зараз або які будуть з’являтися через деяку годину.

Але для людей, які мають тяжкі супутні захворювання, які мають вік понад 60 років, які пройшли трансплантацію, які мають інші захворювання, мають набагато більший ризик захворіти або перенести захворювання на коронавірусну інфекцію у важчій формі, рекомендовано отримати додатковий бустер.

Нагадаємо, у Рівненській області лабораторно  підтвердили випадок  нового варіанту коронавірусу під назвою “Пірола”. Захворів 20-річний чоловік. Виокремили випадок “Піролі” завдяки секвенуванню, проведеному у вирусологічної референс-лабораторії ДУ “Центр громадського здоров’я МОЗ України”. На сьогодні за симптомами та клінічним проявом захворювання субваріанту “Пірола” не виявлено особливих відмінностей від попередніх штамів COVID-19. Однак через велику кількість мутацій “Пірола” швидше вражає ослаблення імунітету.

Вакцина проти COVID-19 до кінця 2024 року безкоштовна, вона допомагає запобігти важким випадкам захворювання та ускладненням. Отримати прищіплення можна, звернувшись до сімейного лікаря або пунктів прищеплення.

Проте навіть якщо людина пройшла повний курс вакцинації, слід дотримуватись правил безпеки: тримати дистанцію не менше 1 метра, користуватися маскою у громадських місцях, частіше мити рук та дезінфікувати поверхні.
Джерело – сайт ЦГЗ МОЗ України