Короста. Що потрібно знати.

Без названия (3)

У період воєнного стану, коли відсутні умови для додержання елементарних правил особистої гігієни, можлива поява групових заразних захворювань серед людей. До таких захворювань відноситься  короста.

Короста – це заразне паразитарне ураження шкіри, збудником якого є коростяний кліщ (зудень). Супроводжується свербіжем та висипом на шкірі. На коросту хворіють дорослі й діти в усі пори року й у будь-якій місцевості. Щорічно у світі реєструється до 300 млн. випадків захворюваності на коросту.

Розрізняють прямий і непрямий шляхи зараження. При прямому кліщ переходить безпосередньо від ураженої до здорової людини в момент тілесного контакту. Непрямий шлях – це передача через предмети особистого користування (рушник, постіль, рукавички тощо).

Знати симптоми зараження коростяним кліщем повинен кожен – це допоможе відразу розпочати лікування та запобігти зараженню інших. Це:

–    свербіж шкіри, який підсилюється у вечірній та нічний час;

–    наявність коростяних ходів (на вигляд, як сірі смужки);

– симетричний висип з переважною локалізацією на кистях (міжпальцеві проміжки, бокові поверхні пальців), згинальній та бокових поверхнях суглобів, передньо-боковій та пахвинній поверхні живота, на попереку, стегнах, сідницях та інших найбільш тонких ділянках шкіри.  Серед уражених на коросту переважають діти та люди молодого віку.

Щоб попередити зараження коростою необхідно:

  • речі, придбані на ринках або в магазинах «Секон-хенд» обов’язково випрати та попрасувати гарячою праскою через вологу тканину;
  • не користуватися чужими постільними речами та одягом,  рушниками, мочалками тощо;
  • уникати випадкових близьких тілесних  контактів.

При появі перших ознак корости необхідно якнайшвидше звернутись до лікаря-дерматолога та виконувати всі призначення стосовно лікування.

Коростяний кліщ живе поза людським організмом до 5 діб. Гине при температурі нижче нуля та вище 50ºС. Тому в осередку корости обов’язково проводять боротьбу з кліщами (дезінсекцію) з моменту виявлення хворого до його одужання. Вона включає: щоденне вологе прибирання всіх поверхонь з використанням миючих засобів (включаючи ручки дверей, крісел, спинок ліжок, вимикачів та ін.),  прання та кип’ятіння білизни, прасування їх гарячою праскою. Речі, що не підлягають пранню, іграшки та ін. упаковують у поліетиленові пакети і залишають на тиждень: без їжі кліщі загинуть. Матраци, ковдри, подушки прасують гарячою праскою з використанням пару, потім провітрюють.

Наші фахівці проводять дезінсекцію та камерне знезараження постільних речей та одягу від населення на договірній основі.

Детальніше за тел. (057) 315 01 43