Вакцинація в приватних кабінетах. Кому та які щеплення безкоштовні?

Щеплення – копія

Вакцинація в Україні проводиться у відповідності до Календаря профілактичних щеплень, який розроблено з урахуванням міжнародного досвіду, і на сьогодні є найоптимальнішим для забезпечення повноцінного імунітету.

Відповідно до Календаря профілактичних щеплень в Україні проводиться обов’язкова вакцинація дитячого населення від 10 інфекційних хвороб – туберкульоз, вірусний гепатит В, кір, епідемічний паротит, краснуха, кашлюк, дифтерія, правець, гемофільна інфекція, поліомієліт, та дорослого населення – від дифтерії та правця кожні 10 років. Водночас державою забезпечується безкоштовне щеплення населення від коронавірусної інфекції COVID-19.

Вакцини для проведення зазначених щеплень закуповуються за кошти державного бюджету або отримуються як гуманітарна допомога від міжнародних партнерів і є безкоштовними для населення. Вакцини, що надходять в Україну, схвалені Всесвітньою організацією охорони здоров’я та підтверджуються сертифікатами якості.

Вакцини, крім комунальних закладів охорони здоров’я, розподіляються і в приватні медичні заклади, але лише ті, які уклали договір з Національною службою здоров’я України та надають гарантований державою пакет послуг з первинної медичної допомоги.

Тому в таких  приватних медичних закладах щеплення мають проводитися безкоштовно.

ХТО МОЖЕ ВАКЦИНУВАТИСЯ БЕЗОПЛАТНО:

  • усі діти до 18 років – від усіх хвороб відповідно до Календаря профілактичних щеплень;
  • дорослі – від дифтерії та правця кожні 10 років;
  • дорослі – проти кору, паротиту і краснухи, якщо вони належать до групи ризику(військові, медики, освітяни, студенти) або контактували з хворими на кір і не мають підтверджених даних про щеплення в медичній карті;
  • діти та дорослі проти коронавірусної інфекції COVID-19.

Наразі заклади охорони здоров’я області усіх форм власності забезпечені вакцинами для проведення вакцинації відповідно до Календаря профілактичних щеплень. Щоб вакцинувати себе або свою дитину, слід записатися на прийом до свого сімейного лікаря, терапевта або педіатра, з яким підписано декларацію.

Під час прийому ви можете отримати від лікаря всю інформацію щодо якості вакцини (термін придатності, умови зберігання тощо), можливих реакцій після вакцинації, процедури щеплення. Не забутьте розповісти лікарю про стан здоров’я та алергічні реакції на попереднє введення вакцин. Обов’язково запитайте про наступне щеплення та його дату.

Пам’ятайте:  вакцинація є простим й ефективним засобом запобігання багатьох небезпечних інфекційних захворювань. Бережіть себе та здоров’я своїх дітей!