Результати catch-up («наздоганяючої») кампанії з вакцинації КПК

кечап кампанія

«Наздоганяюча» вакцинація дітей проти кору в Харківській області тривала з 17 липня 2023 року для вакцинації дітей, які з різних причин не отримали щеплення від кору, епідемічного паротиту та краснухи відповідно до Календаря профілактичних щеплень.

Основною метою кампанії є запобігання ймовірного спалаху кору в регіоні.

Станом на 28.10.2023 у межах catch-up («наздоганяючої») кампанії з вакцинації проти кору, епідемічного паротиту та краснухи серед дитячого населення Харківської області проведено 4433 щеплення. Першу дозу вакцини КПК отримали 1917 дітей віком від 2 до 17 років, другу дозу – 2516 дітей віком від 7 до 17 років.

Вакцинація дітей проти кору, епідемічного паротиту та краснухи проводилися в 205 постійних пунктах щеплень. Разом з тим, з метою вакцинації дітей в населених пунктах, де не функціонують пункти щеплень було проведено 4 виїзних сесії, під час яких щеплено 8 дітей в Старосалтівській та Кегичівській громадах.

Водночас протягом кампанії щеплено 136 дітей з числа внутрішньо переміщених осіб,  з яких 42 дитини отримали першу дозу КПК, 94 – другу дозу.

Разом з тим частина дітей з числа запрошених на щеплення не була вакцинована. Основними причинами цього були перебування дітей за межами регіону, безпекова ситуація в низці громад, відмова батьків від щеплень через релігійні переконання або недовіру до вакцинації.

Нагадуємо, що спалахи кору в Україні мають циклічний характер і повторюються раз на 4-5 років. Востаннє спалах кору у країні був зафіксований у 2017-2019 роках. Основною причиною спалаху стало низьке охоплення населення щепленнями.

Єдиним засобом захистити дитину від кору є вакцинація. Щеплення проводяться безкоштовно у комунальних та приватних медичних закладах, які уклали договір з Національною службою здоров’я України та надають гарантований державою пакет послуг з первинної медичної допомоги.

Вакцинація від кору в Україні проводиться багатокомпонентною вакциною КПК, яка крім кору дає захист також від епідемічного паротиту та краснухи.

Для забезпечення «колективного» імунітету, який запобігає спалахам захворювання, щонайменше 95% дітей мають отримати дві дози КПК.