FDA схвалила першу в світі 5-валентну вакцину проти менінгококової інфекції

вакц

Американська агенція з безпеки лікарських засобів (FDA) схвалила першу й наразі єдину в світі вакцину проти 5-ти серогруп менінгококової інфекції: A, B, C, W та Y. Інші вакцини проти менінгокококу, що наразі використовуються в світі, захищають або лише від 4-х серогруп (A, C, W та Y), або є моновакцинами проти серогрупи В чи серогрупи С. Тож для формування захисту від найпоширеніших 5-ти серогруп пацієнтам треба було вводити щонайменше 2 вакцини. Нова ж вакцина виробника Pfizer, що отримала назву PENBRAYA (Пенбрая), згідно результатів клінічних досліджень ефективно формує імунітет проти всіх 5-ти серогруп, який є співставним із тим, що формується після використання двох окремих вакцин (проти серотипів A, C, W та Y та проти серотипу В). Згідно інструкції виробника, вакцину PENBRAYA показано для імунізації осіб віком від 10 до 25 років.
Хоча захворювання на менінгококову інфекцію не можна назвати дуже поширеним, воно є надзвичайно небезпечним і може призвести до летального випадку протягом 24 годин з моменту старту симптомів або ж до пожиттєвої інвалідизації. В групі ризику – діти до 2-х років, підлітки та особи з супутніми захворюваннями.
“Біля 9 з 10 підлітків мають неповний захист проти інвазивного захворювання на менінгокову інфекцією, спричиненого однією з найпоширеніших серогруп,” – каже Джена Шоу, лікар-інфекціоніст дитячої лікарні м. Сиракьюз, (штат Нью-Йорк, США). – Вперше ми матимемо вакцину, що захищає проти 5-ти найбільш популярних серогруп і має потенціал до збільшення охоплення щепленнями серед підлітків та молодих людей ”.

Довідково: наразі в Україні вакцинація проти менінгококової інфекції належить до рекомендованих і може бути проведена власним коштом пацієнта. На ринку України присутні вакцини проти 4-х серогруп менінгококу (A, C, W та Y) “Німенрикс” та “Менактра”. Вакцину проти серогрупи В “Бексеро” в Україні зареєстровано, але наразі вона відсутня в аптечній мережі. Згідно інформації від виробника, можна сподіватись на появу цієї вакцини на українському ринку на початку 2024 року.

Підготовлено редакцією Національного порталу з імунізації

Джерело – Національний портал з імунізації