Триває Всесвітній тиждень обізнаності про антибіотики

fynb, a, v

З 18 по 24 листопада триває Всесвітній тиждень обізнаності про антибіотики. Цей тиждень спрямований нагадати людям про належне та правильне використання протимікробних препаратів для забезпечення максимального ефекту лікування, знизивши до мінімуму розвиток резистентності (стійкості) до цих препаратів.

Резистентність до протимікробних препаратів є однією з найбільш серйозних загроз здоров’ю людини, коли антибіотики використовуються не за призначенням та боротися з інфекціями стає все складніше. Хибно вважають, що антибіотики – це засіб від усіх хвороб, який слід приймати при будь-якому недугу, починаючи з застуди або головного болю. Люди нехтують візитами до лікаря, самостійно обирають препарати для  лікування та недотримують схем прийому ліків. Як наслідок, антибіотики втрачають свою ефективність, бактерії стають  стійкими до ліків, а інфекції важче або зовсім не піддаються лікуванню.

Лікування антибіотиком має призначатися та контролюватися виключно лікарем. Самостійно призначати собі антибактеріальні препарати ні в якому разі не можна, щоб не нашкодити собі ще більше. Стійкість інфекції до антибіотиків може фактично залишити людину без шансів на лікування.

Стійкість до антибіотиків може попередити кожен із нас. Достатньо дотримуватись простих правил:

  • не займатися самолікуванням;
  • приймати лише ті антибіотики, які призначив лікар;
  • не продовжувати та не переривати курс лікування без відома лікаря;
  • не використовувати антибіотики, які залишилися після попереднього курсу прийому;
  • не консультувати друзів, родичів, знайомих та не призначати їм лікування.

Бережіть себе та своїх  близьких.