Освітлення житлових та виробничих приміщень

картинка освещения – копія

Освітлення – отримання, розподіл і використання світлової енергії для забезпечення сприятливих умов бачення предметів і об’єктів.

Освітлення є неодмінною умовою , що створює комфорт у житлі  і сприяє доброму здоров’ю людини. Основи раціонального освітлення забезпечують оптимальну функцію зорового аналізатора. Світловий комфорт поліпшує функціональний стан центральної нервової системи і самопочуття людини. І навпаки , незадовільне освітлення призводить до втоми органа зору, підвищує травматизм, сприяє розвитку короткозорості і знижує працездатність. Недостатнє освітлення негативно впливає на перебіг фізіологічних і біохімічних процесів в організмі, зокрема, знижує газообмін, погіршує склад крові. Через тривале перебування людини в умовах недостатнього природного освітлення в неї з’являється «світлове», або «сонячне», голодування.

Освітлення виробничих приміщень впливає на стан здоров’я працівників , продуктивність їх праці , якість продукції і рівень виробничого травматизму. Недостатнє освітлення сповільнює виконання технологічних операцій і може бути причиною нещасного випадку та захворювання органів зору.

Освітлення повинно задовольняти таким основним вимогам:

  • бути рівномірним і достатньо інтенсивним;
  • не створювати різких тіней на місцях роботи, значних контрастів між
  • освітленим робочим місцем і навколишньою обстановкою (підлога, стіни, обладнання);
  • не створювати зайвих відблисків у полі зору працівника;
  • давати правильний напрямок світлового потоку.

Лабораторія електромагнітних полів та інших фізичних факторів ДУ «Харківський  ОЦКПХ МОЗ» проводить за зверненням фізичних та юридичних осіб визначення рівнів освітленості  в житлових, виробничих та громадських будівлях. Для проведення вимірювання звертатись за адресою : м. Харків – 70, Помірки; тел. 315-00-07.