ВООЗ рекомендує ревакцинацію проти COVID-19 під час кожної вагітності

vooz-rekomenduye-revakczynacziyu-proty-covid-19-pid-chas-kozhnoyi-vagitnosti – копія

“Ревакцинація проти COVID-19 рекомендована під час кожної вагітності”, – таку рекомендацію було оприлюднено на офіційній фейсбук-сторінці Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я (ВООЗ).

Багатьох коментаторів ця порада здивувала й навіть обурила, проте вона повністю відповідає сучасним науковим даним щодо безпеки вакцини та ефективності її застосування під час вагітності.

Ілюстрація до посту ВООЗ з текстом “Ревакцинація проти COVID-19 рекомендована під час кожної вагітності”

Вакцинація проти COVID-19 не лише дозволена вагітним, а й рекомендована їм, оскільки вагітні мають вищий ризик тяжкого перебігу коронавірусної хвороби, а також вищий ризик передчасних пологів у випадку інфікування COVID-19.

Наразі існує достатньо даних, що дозволяють стверджувати про безпеку використання вакцин проти COVID-19 у вагітних. Також наявні дані про те, що антитіла, сформовані внаслідок вакцинації, передаються від матері до дитини, що дозволяє захистити немовля від коронавірусу в перші місяці його життя. 

Стратегічна дорадча група експертів з імунізації при ВООЗ розглядає вагітних як групу високого пріоритету для вакцинації проти COVID-19 та рекомендує їм отримати первинний курс щеплень (зазвичай це 2 дози), бустерну дозу та додаткову бустерну дозу, якщо від попередньої пройшло більше 6 місяців, оптимально – до середини другого триместру вагітності.

В США та країнах ЄС практика вакцинації вагітних під час кожної вагітності є поширеною та звичною: насамперед це стосується вакцин проти грипу та кашлюку, які захищають від цих захворювань як саму вагітну, так і її майбутнього малюка. Тож можна очікувати, що така сама політика буде застосовуватись до вакцини проти COVID-19 у відповідності до рекомендацій ВООЗ.

Детальніше про вакцинацію вагітних читайте тут.

Підготовлено редакцією Національного порталу з імунізації

Джерело – Національний портал з імунізації